Reklama

Zakazany teledysk Bowiego

W najnowszym teledysku Davida Bowiego - "Next Day" - główne role zagrali Gary Oldman i Marion Cotillard. Akcja klipu rozgrywa się w burdelu, sam piosenkarz wcielił się zaś w postać przypominającą... Chrystusa.

Za reżyserię wideoklipu do piosenki "Next Day" odpowiedzialna jest islandzka artystka Floria Sigismondi (ma na reżyserskim koncie pełnometrażowy film "The Runaways" z Kristen Stewart, renomę zyskała jednak głównie dzięki klipom). To właśnie Sigismondi stała za kamerą poprzedniego teledysku Bowiego - "The Stars (Are Out Tonight)", gdzie główną rolę zagrała Tilda Swinton.

Reklama

Klip do "Next Day" z miejsca rozgrzał atmosferę - Bowie ucharakteryzowany jest w nim na podobieństwo Jezusa Chrystusa, Marion Cotillard wciela się w postać prostytutki ze stygmatami, z kolei Gary Oldman odgrywa rolę zwariowanego księdza.

Akcja teledyskowej historii rozgrywa się w burdelu, gdzie bohater Bowiego ma zagrać koncert. W trakcie występu Bowiego postać Cotillard nagle zaczyna krwawić a widzom ukazują się stygmaty na jej dłoniach, bohater Oldmana zaczyna zaś tańczyć do piosenki, by za chwilę rozpocząć samobiczowanie. Na ekranie pojawiają się również gałki oczne podane na talerzu, po chwili na scenę wkracza kobieta, która obnaża swoje piersi ukazując wszystkim złote sutki.

Na koniec klipu Bowie wychodzi ze swej roli i zwraca się do swych gwiazd: "Dziękuję Marion, dziękuję Gary".

Dlaczego wam to wszystko streszczamy? W YouTube próżno bowiem szukać klipu do "Next Day", po tym jak został usunięty ze stron serwisu, gdy okazało się, że zawartość klipu narusza zasady publikacji materiałów wideo.

Według oficjalnej strony artysty klip do piosenki "Next Day" powstał w oparciu o pomysł samego Bowiego.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marion Cotillard | Gary Oldman | David Bowie | zakazane | zakażanie | role

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje