Reklama

Zakazany plakat horroru

Plakat do horroru "Ostatni egzorcyzm" został zakazany w Wielkiej Brytanii. Według organizacji zajmującej się etyką mediów Advertising Standards Authority (ASA) nie nadaje się on do wystawiania na widok publiczny.

Wyprodukowany przez Eliego Rotha horror został w Wielkiej Brytanii dozwolony od 15 roku życia. Okazało się, że bardziej kontrowersyjny od samego obrazu jest plakat, reklamujący "Ostatni egzorcyzm", przedstawiający młodą kobietę, stojącą pod krzyżem w białej zakrwawionej sukience.

Reklama

Decyzja ASA jest reakcją na sporą liczbę skarg, które wzbudził jeden z plakatów promujących horror. Wizerunek zakrwawionej sukienki wskazuje bowiem na fakt, że dziewczyna mogła była wcześniej zgwałcona.

Według Advertising Standards Authority plakaty, które znalazły się na przystankach autobusowych oraz drukowane były w darmowej gazetce sieci kinowej Cineworld "Unlimited" - nie powinny być oglądane przez dzieci.

Dystrybutor obrazu Optimum Releasing - zapowiedział, że nie miał na celu obrażania czyichkolwiek uczuć i zapowiedział usunięcie plakatu z miejsc, które znajdują się w pobliżu szkół. ASA podjęła jednak decyzję o całkowitym zakazie ekspozycji danego plakatu, nakazując zastąpienie go innym materiałem promocyjnym, na którym widzimy bohaterkę filmu skuloną w rogu pokoju.

Bohaterem obrazu w reżyserii Daniela Stamma jest wielebny Cotton Marcus, który przeprowadził w swoim życiu niezliczoną liczbę egzorcyzmów. Teraz, na skraju wyczerpania fizycznego i ze złamaną wiarą zostaje wezwany na niewielką farmę w Luizjanie. Na miejscu dowiaduje się, że chodzi o młodą dziewczynę o imieniu Nell, która ostatnio zaczęła dziwnie się zachowywać. Zaniepokojona rodzina obawia się, że ich córka została opętana przez diabła. Cotton wyruszając do Luizjany zabiera ze sobą kamerę video i postanawia uwiecznić swój ostatni egzorcyzm. Na miejscu okazuje się, że przypadek Nell to coś, z czym do tej pory się nie spotkał. Pastor będzie musiał sięgnąć w głąb swojej znikającej wiary, aby ocalić dziewczynę, ekipę filmową i samego siebie.

"Ostatni egzorcyzm" porównywany jest z takimi produkcjami, jak: "Blair Witch Project", "Paranormal Activity" i "Rec".

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 12 listopada.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zakażanie | zakazy | zakazane | Asa | Nie | horrory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje