Reklama

Zagrożone Oscary

Ceremonia wręczenia Oscarów, najważniejsza impreza światowego kina, najprawdopodobniej nie odbędzie się w nowym budynku w Hollywood, jak poprzednio zapowiadano, ale powróci do Los Angeles. Organizatorzy przyszłorocznej uroczystości obawiają się, że bez zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa, impreza nie dojdzie do skutku.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że po ponad 40 latach, uroczystość rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej powróci do Hollywood. W 2002 roku ceremonia miała odbyć się w nowo otwartej sali Kodak Theater na Hollywood Boulevard. Jednak z obawy przed zamachami terrorystycznymi, Akademia rozważa powrót ceremonii wręczenia Oscarów do Shrine Auditorium w Los Angeles.

Reklama

"Jeśli budynek Kodak Theatre nie będzie spełniał podstawowych warunków bezpieczeństwa, uroczystość się tam nie odbędzie" - powiedzieli organizatorzy gali. Akademia dała firmie TrizecHahn Corp., która zbudowała kinowy kompleks na 3600 miejsc, czas do 15 października na ustosunkowanie się do zaproponowanych logistycznych zmian, które zwiększą bezpieczeństwo w budynku i w jego obrębie. Jeśli firma nie zgodzi się na te zmiany, Oscary wrócą do Los Angeles. "Ryzyko musi być ograniczone do minimum" - oświadczyła Leslie Unger, rzecznik Akademii.

Szefowie Amerykańskiej Akademii Filmowej potwierdzili, że ustalono ostateczny termin rozbudowy kompleksu, który musi spełnić wyjątkowo ostre warunki bezpieczeństwa. W projekcie znalazł się specjalny, osobny parking dla prasy, postanowiono także, iż musi zostać wyznaczona trasa z parkingu do Hollywood Boulevard i kina oraz czas dopuszczalnego przejazdu i wejścia do budynku.

"Byłbym głupcem, gdybym sądził, że obecnie świadomość ludzi nie jest spotęgowana przez to, co stało się w Nowym Jorku. Oscary mają ogromną publiczność. Każdy kto chce zwrócić na siebie uwagę, może być potencjalnym zagrożeniem. Cieszymy się ze współpracy z Akademią i jestem pewien, że jesteśmy zdolni spełnić wszystkie ich wymagania" - powiedział przedstawiciel TrizecHahn, firmy budującej Kodak Theatre w Hollywood.

"Bezpieczeństwo to teraz najważniejszy problem" - potwierdziła Leslie Unger, rzecznik Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Uroczystość wręczenia Oscarów odbędzie się 24 marca 2002 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje