Reklama

Wszystkie drogi prowadzą do... Hollywood

Zadowolone? Agata Buzek i Agnieszka Grochowska wiedzą już, jak wygląda praca w Hollywood

Joanna Pacuła

Musiał mógłby czerpać wiele z doświadczeń polskiej aktorki, której faktycznie udało się na stałe zagościć w amerykańskim świecie kina. Joanna Pacuła międzynarodową karierę rozpoczęła w 1981 roku dzięki ówczesnemu partnerowi - Romanowi Polańskiemu. To on pomógł jej zdobyć pozycję w świecie mody, a twarz Pacuły pojawiła się m.in. na okładkach "Vogue'a" i "Cosmopolitana". Za tym poszły także propozycje filmowe.

Reklama

Swój niezwykle ważny hollywoodzki debiut Pacuła zaliczyła w głośnym "Parku Gorkiego" Michaela Apteda, gdzie zagrała u boku Lee Marvina i Williama Hurta. Za swoją kreację otrzymała nominację do Złotego Globu. Gwiazdą zachwycił się sam Armani, dla Polaków natomiast stała się następczynią Poli Negri.

To poskutkowało licznymi nowymi projektami, w tym również udziałem w nagradzanym miniserialu CBS "Ucieczka z Sobiboru" w 1987 roku. Na dużym ekranie partnerowała w kolejnych latach m.in. Stevenowi Seagalowi czy Jamie Lee Curtis. Dwukrotnie wręczała także Oscary - na ceremoniach w 1983 i 1984 roku. Kilka razy natomiast świadomie zrezygnowała z jeszcze większej sławy - w 1989 podziękowała za rolę w "Batmanie" Tima Burtona oraz odmówiła roli dziewczyny Bonda w "Licencji na zabijanie". Dziś Pacuła ma 63 lata i od 2013 roku przebywa na aktorskiej emeryturze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje