Reklama

Woody Allen popiera amerykańskie władze

"Nowy Jork już nigdy nie będzie taki sam, nawet jeśli Amerykanie odbudują World Trade Center" - powiedział Woody Allen ("Manhattan", "Drobne cwaniaczki", "Zelig"), chyba najbardziej znany mieszkaniec Manhattanu, który zawsze podkreślał swoją miłość i zauroczenie Nowym Jorkiem. Jego zdaniem to, co teraz robią amerykańskie władze, to prawidłowa odpowiedź na atak terrorystyczny. W Paryżu, ze znanym reżyserem, aktorem i muzykiem rozmawiał Marek Gładysz, reporter radia RMF FM.

"To, co w tej chwili robią władze, to moim zdaniem prawidłowa reakcja, to wyważona odpowiedź, nie robią niczego na wariata, po kowbojsku. Starają się skoordynować swe wysiłki z krajami na całym świecie. Opcja militarna jest zaledwie jedną częścią całego planu, który ma także wymiar ekonomiczny i polityczny. To bardzo ważne. Równie ważne jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: Dlaczego doszło do tak strasznego ataku terrorystycznego? Chciałbym wiedzieć, dlaczego to zrobili, co chcieli osiągnąć. Czy po prostu, tak irracjonalnie, chcieli czyjejś śmierci - pewnie nie. Przyświecała im jakaś idea, choć mocno wypaczona. Myślę, że jeśli to lepiej zrozumiemy, będziemy w stanie w przyszłości łatwiej zapobiec takim aktom. Prędzej czy później wszyscy ludzie niezadowoleni z życia, ustroju czy polityki, będą musieli stać się częścią międzynarodowej społeczności. Nie można bez przerwy polować na terrorystów, trzeba się postarać wprowadzić takie zmiany, by nikt już więcej nie chciał w taki sposób zabijać".

Reklama

"Myślę, że rząd do tej pory przyjął odpowiednią strategię. Czy ją utrzyma, nie wiadomo. Na razie byłbym optymistą. Jedyną pozytywną zmianą, jaka może nastąpić, jest to, że nie będziemy już oglądać takiej ilości drastycznych filmów, w których ludzie kradną bomby atomowe i tak dalej. Studia w Hollywood będą się obawiać, że jakikolwiek film o terrorystach po prostu okaże się klapą, ludzie nie będą chcieli go oglądać" - mówił Woody Allen.

W Paryżu, ze znanym reżyserem, aktorem i muzykiem rozmawiał Marek Gładysz, reporter radia RMF FM.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Woody Allen | gładysz | RMF | reporter | RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje