Reklama

Reklama

"Władca pierścieni": Premiera będzie w Londynie

Sir Ian McKellen, angielski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, który w kinowej adaptacji trylogii Tolkiena wcielił się w postać Gandalfa, oświadczył, że światowa premiera filmu "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" odbędzie się najprawdopodobniej w Londynie.

Przyznał również, że większość obsady chciałaby, aby druga premiera odbyła się w Nowej Zelandii.

McKellen, widziany ostatnio w filmie "X-MEN" dodał, że uroczysty pokaz w Nowej Zelandii byłby doskonałym wyrazem uznania i wdzięczności dla wysiłku, jaki włożył ten kraj w realizację "Władcy pierścieni". Nowozelandzka premiera miałaby się odbyć w stolicy kraju, Wellington, w częściowo odrestaurowanym z tej okazji kinie, znajdującym się na terenie ambasady brytyjskiej.

Reklama

Na swojej stronie internetowej www.mckellen.com, aktor napisał, że przybędzie na premierę, pomimo tego, że w tym samym czasie występuje na Broadway'u.

"Trzymam kciuki za powodzenie Władcy pierścieni. Mam nadzieję, że trylogia będzie przebojem i ludzie pokochają ten film" - stwierdził Ian McKellen.

Premiera pierwszej części obrazu, "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia", zaplanowana jest na grudzień tego roku. Polscy widzowie zobaczą film na początku lutego 2002 roku.

Ananova
Dowiedz się więcej na temat: drużyna pierścienia | film | aktor | Władca pierścieni

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy