Reklama

Wenders i Shepard - wspólny projekt

Najsłynniejszy niemiecki reżyser Wim Wenders, znany z realizacji takich filmów jak "Buena Vista Social Club" czy "Million Dollar Hotel", oraz scenarzysta Sam Shepard, z którym reżyser pracował przy obrazie "Paris, Texas" przygotowują wspólnie nowy projekt. Ma to być, według słów reżysera, kino drogi - jego ulubiony gatunek.

Wenders zapowiedział, że będzie to także saga rodzinna, "rozgrywająca się wzdłuż całej Ameryki, w wieku Internetu i globalnej komunikacji". Obraz nie ma jeszcze tytułu. Zdjęcia rozpoczną się na początku 2001 roku. Film zostanie wyprodukowany przez należącą do reżysera firmę Road Movies.

Reklama

Wim Wenders ma 55 lat, jest reżyserem i scenarzystą. Zrealizował prawie czterdzieści filmów. Do jego najsłynniejszych dzieł, oprócz już wymienionych, należą: "Niebo nad Berlinem", "Tak daleko, tak blisko", "Lisbon Story", "Amerykański przyjaciel", "Aż na koniec świata" .

Sam Shepard to wybitny dramaturg i pisarz, który odniósł duży sukces także jako aktor ("Pierwszy krok w kosmos", "Homo Faber", "Raport Pelikana").

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje