Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Thrillery i komedie

W tym tygodniu na polskie ekrany wchodzą filmy, na których widzowie będą się albo przeraźliwie bać, albo będą umierać na nich... ze śmiechu!

Thrillery reprezentować będą obrazy: "Chloe" Atoma Egoyana, "Niepowstrzymany" Tony'ego Scotta, "Paraiso Travel" Simona Branda oraz "Ostatni egzorcyzm" Daniela Stamma. W tym ostatnim znajdą się też elementy typowe dla horroru.

Premierowymi komediami, których twórcy będą się starali nas rozbawić, są natomiast "Śniadanie do łóżka" Krzysztofa Langa (obecne na ekranach już od środy, 10 listopada), "Policja zastępcza" Adama McKay'a, "Wejście przez sklep z pamiątkami" Banksy'ego oraz animowani "Mysi agenci" Andrésa G. Schaera.

"Śniadanie do łóżka"

Podobnie jak w poprzedniej komedii romantycznej Krzysztofa Langa - "Miłość na wybiegu", w "Śniadaniu do łóżka" mamy do czynienia z tzw. wielkim światem, luksusem, modą, pięknymi kobietami... i dobrą kuchnią.

Reklama

Główny bohater filmu, Piotr, którego gra Tomasz Karolak, jest bowiem doskonałym kucharzem. Choć, przyznać trzeba, nieco pechowym. Pewnego dnia traci bowiem pracę w dobrej restauracji, dziewczynę (Iza Kuna), a na dodatek grozi mu eksmisja z mieszkania. Bierze się jednak w garść i próbuje ułożyć życie na nowo.

Zatrudnia się w innej restauracji, gdzie jego talent kulinarny odkrywa znany redaktor (Tomasz Sapryk), który namawia go do wzięcia udziału w konkursie dla kucharzy. Wygrana otwiera przed Piotrem drzwi do telewizji. I tak, nie stąd ni zowąd, staje się celebrytą mimo woli.

Wreszcie trafia na rozkładówkę ekskluzywnego magazynu, którego szefową jest jego była dziewczyna - Ewa. Mało tego! W trakcie sesji fotograficznej romantyczny kucharz zakochuje się w uroczej stylistce - Marcie (Małgorzata Socha), którą wcześniej mijał wielokrotnie na ulicy. Ba! Kilka razy jadąc skuterem ochlapał ją błotem, a raz nawet się z nią zderzył.

Podczas gdy Piotr zastanawia się, jak trafić do serca Marty i być tym, który będzie podawał jej śniadania do łóżka, jego była dziewczyna - przełożona Marty - oplata go siecią intryg i na wszelkie możliwe sposoby próbuje uprzykrzyć życie. Na szczęście Piotr ma zaufanego przyjaciela Konrada (Piotr Adamczyk), który wspiera go swym doświadczeniem i radą, a jest wielbicielem Dalekiego Wschodu. Sushi, joga, medytacje, urodziwe Azjatki - to właśnie Konrad lubi najbardziej.

Duet aktorski Karolak - Adamczyk sprawdził się już wcześniej w komedii "Nie kłam, kochanie!". Tym razem jednak role się odwróciły i to Adamczyk będzie guru wprowadzającym Karolaka w tajniki ars amandi.

Przeczytaj recenzję filmu "Śniadanie do łóżka" na stronach INTERIA.PL!

Zobacz fragmenty filmu i wywiady z twórcami "Śniadania do łóżka":

"Niepowstrzymany"

"Niepowstrzymany" to inspirowany prawdziwymi zdarzeniami film Tony'ego Scotta opowiadający o zwykłych ludziach w obliczu niezwykłej sytuacji. Inżynier kolejowy (Dezel Washington) i młody konduktor (Chris Pine) walczą z czasem próbując zapobiec katastrofie - rozpędzony pociąg przewożący chemikalia sunie przez tory, mija nie tylko pola, ale także miasta.

12 października, Wilkins w Pensylwanii - dzień zaczął się tak, jak każdy inny. Pracownicy nocnej zmiany wracają do domów, a ich koledzy biorą się do pracy. Dwóch pracowników kolei dostaje informację, że należy skierować jeden z pociągów na inne tory, bo trasą do Olean w Nowym Jorku ma jechać wycieczka szkolna. Czeka ich sporo pracy - 777 to potężny pojazd.

Chcąc oszczędzić sobie roboty podejmują fatalną w skutkach decyzję o pojechaniu na skróty. Szybciej nie znaczy bezpieczniej, zwłaszcza jeśli chodzi o nowoczesny, skomputeryzowany pociąg, składający się z trzydziestu dziewięciu wagonów...

200 mil dalej, w Brewester, 12 października również zaczął się tak, jak zawsze. Nocna zmiana dopijała kawę, a ich koledzy brali się do pracy. Frank Barnes, kierownik pociągu, dowiedział się, że przyjdzie mu pracować z początkującym konduktorem, Willem Colsonem. Nie jest zachwycony, ale trzyma język za zębami. Kiedy 1206 (potężny, sześciosilnikowy pociąg) rusza w trasę, Frank daje Willowi do zrozumienia, że dwadzieścia osiem lat doświadczenia to dużo dłużej, niż cztery miesiące w zawodzie.

Ani w Wilkins, ani w Brewester nikt nie podejrzewa, że po spokojnym poranku zacznie się szalone popołudnie, a dwaj zwykli mężczyźni okażą się bohaterami.

Przeczytaj recenzję filmu "Niepowstrzymany" na stronach INTERIA.PL!

Zobacz zwiastun filmu Tony'ego Scotta:

"Paraiso Travel"

"Paraiso Travel" to pełna pasji opowieść o obsesyjnej miłości, dorastaniu i poznawaniu świata. O marzeniach, które często przypominają koszmar i o amerykańskim śnie, który sprawia, że dwoje młodych ludzi wyrusza na poszukiwanie lepszego życia.

Marlon, młody Kolumbijczyk, za namową swojej dziewczyny Reiny, rezygnuje z wygodnego życia w Kolumbii, aby przez Gwatemalę i Meksyk nielegalnie przekroczyć granicę ze Stanami Zjednoczonymi. Podróż, która wiedzie przez obskurne kluby, schroniska dla bezdomnych i ulice Queens zaprowadzi go tam, gdzie nigdy nie spodziewał się trafić.

W "Paraiso Travel" główne role grają: Angelica Blandon, Raul Castillo, Aldemar Correa, Margarita Rosa de Francisco, Ana de la Reguera oraz John Leguizamo.

Obraz jest ekranizacją powieści Jorge Franco pod tym samym tytułem.

Przeczytaj recenzję filmu "Paraiso Travel" na stronach INTERIA.PL!

Zobacz zwiastun obrazu Simona Branda:

"Mysi agenci"

Sympatyczni bohaterowie, wartka, przeskakująca z kontynentu na kontynent, akcja; porywające latynoskie rytmy; zabawne dialogi z nawiązaniami do najsłynniejszych agentów świata - Jamesa Bonda i Kapitana Klossa, w tłumaczeniu Kuby Wecsile, współtwórcy sukcesów "Ratatuja", "Pioruna" i "Disco Robaczków" oraz wokalne popisy mistrzów dubbingu - Tomasza Kota ("Dżungla", "Mikołajek", "Rodzinka Robinsonów"), Cezarego Morawskiego ("Renifer Niko ratuje święta", "Pocahontas") oraz Brygidy Turowskiej ("Kung fu Panda", "Alicja w Krainie Czarów") - witajcie w kolorowym świecie "Mysich agentów"!

Tej jesieni agent Zero Zero z Serem - Stefan Malutki, nieustraszony poszukiwacz zaginionych mleczaków, powraca w nowej misji, która udowodni, że nie takie z niego małe miki i zawiedzie go na wszystkie kontynenty naszego globu!

Tym razem supergryzoń wpada w sidła perfidnego rekina show-biznesu Don Podlova, który chce zbić fortunę, ujawniając światu mysiego agenta, mówiącego ludzkim głosem. Co gorsza, wyrachowany biznesmen przejmuje także prezenty, wręczane przez supermyszkę dzieciom, które właśnie pożegnały się z pierwszym ząbkiem.

Na ratatunek Stefanowi rusza niezawodna ekipa jego mysich agentów: rozśpiewany Stachu - król estradowego obciachu, bystra Mariola, której talenty są wieczne, maleńki Bratek - superspec od myszkowania oraz piękna Lola - roztańczona Myszsz Świata 2010.

Zobacz zwiastun animacji Andrésa G. Schaera:

"Ostatni egzorcyzm"

Cotton Marcus wywodzi się z czteropokoleniowej rodziny pastorów. Po 25 latach posługi uważa, że widział już wszystko. Jest słynnym egzorcystą, a wiele osób wierzy w prawdziwość jego dokonań. Tylko on sam - nie. Ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć. Cotton pomógł wielu zagubionym osobom wypędzić ich "demony". Dochodzi jednak do wniosku, że nadszedł czas, by przyznać się do oszustwa i wyznać prawdę.

Kończąc karierę, Cotton pozwala ekipie filmowej ujawnić swój podstęp, widząc w tym szansę na zarobienie jeszcze paru dolarów.

Gorące prośby o pomoc napływają jednak do Cottona regularnie. Jedną z nich, przesyconą desperacją i błaganiem o pośpiech, pastor otrzymuje tuż po rozpoczęciu zdjęć. By wykonać to ostatnie zadanie, pastor musi się udać do Luizjany, na farmę Louisa Sweetzera. Louis to prosty farmer i religijny fundamentalista, przekonany, że ma do czynienia z demonem. Resztkę nadziei pokłada w Cottonie...

Sweetzer toczy śmiertelną walkę o życie i duszę swojej córki, Ashley. Tą walką są egzorcyzmy. Widzimy te zmagania oczami ekipy filmowej, dokumentującej rozgrywający się horror, klatka po klatce.

Na farmie Louisa doszło do dziwnych wydarzeń. Jego inwentarz został wybity w ciągu jednej nocy. Zabójca pozostawił zakrwawione ciała w polu, by gniły. Rankiem okazuje się, że córka Louisa, Ashley, z pozoru urocza i niewinna dziewczynka, może pomóc w rozwiązaniu zagadki. Budzi się bowiem skąpana we krwi.

Podczas swojego pożegnalnego występu, egzorcyzmu Ashley Sweetzer, wielebny Marcus prędko odkrywa, że do wypędzenia swojego ostatniego demona zwykłe oszustwo nie wystarczy.

Zobacz trailer filmu Daniela Stamma:

"Chloe"

Catherine i David, ona jest lekarzem, on profesorem, na pierwszy rzut oka wydają się być idealną parą. Szczęśliwe małżeństwo z utalentowanym synem, wydaje się, że wiodą idylliczne życie, lecz gdy David spóźnia się na samolot i swoje urodzinowe przyjęcie-niespodziankę, długo skrywane podejrzenia Catherine wydostają się na powierzchnię.

Podejrzewając męża o zdradę, postanawia wynająć call-girl, by ta spróbowała uwieść jej męża, tym samym sprawdzając jego lojalność. Catherine aranżuje spotkanie Chloe z Davidem, po którym dziewczyna ma się z nią spotkać i opowiedzieć jej, co się podczas niego wydarzyło. Z czasem spotkania stają się coraz częstsze, a opowieści coraz bardziej obrazowe.

Hollywoodzka piękność - Julianne Moore i młodsza od niej o 24 lata wschodząca gwiazda znana z musicalu "Mamma Mia!" - Amanda Seyfried - stworzyły erotyczny duet, który na długo pozostanie w pamięci kinomanów.

"Rozpoczynając pracę nad filmem byłam naprawdę zestresowana. Było wiele wstydliwych momentów, sceny zbliżeń były naprawdę trudne. Takie sceny łóżkowe były dla mnie i dla niej czymś nowym i obie często wybuchałyśmy śmiechem" - wyznaje Seyfried.

Aktorki musiały przełamać wszelkie bariery, ponieważ w scenach intymnych emocje bohaterek miały sięgać zenitu.

"To było trudne zadanie" - wspomina Julianne Moore. - "Gdyby kręcił to ktoś inny niż Atom (Egoyan - przyp. red.), miałabym poważne wątpliwości".

Jednak niezwykły scenariusz przekonał aktorkę.

"Ten film opowiada o niebezpiecznych relacjach, o intymności, jaka rodzi się między ludźmi. Udział w tym projekcie był niezwykłym wyzwaniem" - przekonuje Moore.

Przeczytaj recenzję filmu "Chloe" na stronach INTERIA.PL!

Zobacz zwiastun filmu Atoma Egoyana:

Policja zastępcza

Nie każdy policjant może być bohaterem. Siły policyjne tworzą różni ludzie - gwiazdy, faceci od odznaczeń, weterani i... ci drudzy. Tacy, jak detektywi Allen Gamble i Terry Hoitz.

"Gamble i Hoitz niekoniecznie pasują do obrazu, jaki mamy przed oczami, kiedy myślimy o bohaterach filmów policyjnych" - mówi Will Ferrell, który obok Marka Wahlberga wystąpił w komedii "Policja zastępcza", filmie o policjantach, którzy nigdy nie znajdują się na czołówkach gazet.

Gamble jest księgowym w dziale medycyny sądowej. Nigdy nie odchodzi od biurka zajęty papierkową robotą. Hoitz jest bardziej zainteresowany ulicą. Zależy mu na tym, żeby w końcu zapamiętano jego nazwisko.

"Mój bohater ma obsesję na temat tego, co uważa za prawdziwe przestępstwo: handel narkotykami, morderstwa i wszystko to, co dzieje się na ulicy" - mówi Wahlberg.

"Hoitz jest skazany na towarzystwo Gamble'a na skutek błędu, jaki kiedyś popełnił" - dodaje.

Nominowany do Oskara Mark Wahlberg, znany z ról w filmach o twardych facetach, w komedii obok Willa Ferrella? To spełnienie marzeń obu aktorów.

"Od dłuższego czasu szukałem scenariusza komedii, w której mógłbym zagrać" - wyznaje Wahlberg. - "Chciałem jednak być pewien, że znajdę się w dobrych rękach. A z kim mogłoby się lepiej pracować niż z dwoma najzabawniejszymi facetami w branży - Willem i Adamem (McKay - reżyserem 'Policji zastępczej' - przyp. red.). Zaprosili mnie kiedyś na kolację i powiedzieli, że chcą zrobić film. Myślałem, że żartują. Powiedziałem tylko 'Zrobię wszystko, czego chcecie'".

Przeczytaj recenzję filmu "Policja zastępcza" na stronach INTERIA.PL!

Zobacz zwiastun obrazu Adama McKay'a:

"Wyjście przez sklep z pamiątkami"

"Chcieliśmy, aby nasz film zrobił dla street artu to, co 'Karate Kid' dla sztuk walki. Żeby każde dziecko wyszło na ulice z puszką sprayu w dłoni. Skończy się tak, że nasz film może zrobić dla street artu to, co 'Szczęki' dla surfingu... - mówi Banksy, legendarny, brytyjski artysta graffiti, któremu od lat udaje się utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość, choć poluje na nią cały świat.

"Wyjście przez sklep z pamiątkami" jest jego reżyserskim debiutem i genialną prowokacją, podobną do zaskakujących akcji ulicznych Banksy'ego.

Bohaterem jest Thierry Guetta, ekscentryczny właściciel butiku z vintage'ową odzieżą w Los Angeles. Ten filmowiec-amator obsesyjnie i za wszelką cenę pragnie odnaleźć i zaprzyjaźnić się z Banksym, człowiekiem enigmą, znanym na całym świecie z niesamowitych dzieł sztuki, które można znaleźć na ulicach Londynu, Nowego Orleanu, czy "murze bezpieczeństwa" w Izraelu.

Czarny humor, ekscytujący thriller i świat miejskich partyzantów w jednym filmie. Niemożliwe?

Przeczytaj recenzję filmu "Wyjście przez sklep z pamiątkami" na stronach INTERIA.PL!

Zobacz zwiastun filmu Banksy'ego:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Banksy | thriller | filmy | zwiastun

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje