Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Rozterki superbohatera i zakazany seks

Sześć premierowych tytułów trafią na ekrany kin w pierwszy piątek sierpnia. "Ant-Man i Osa" to kolejne przygody komiksowego superbohater, "Nieposłuszne" z głównymi rolami Rachel Weisz i Rachel McAdams to dramat o zakazanej miłości, z kolei "Neapol spowity tajemnicą" to okultystyczny thriller z południa Włoch. Listę premier uzupełnia polska produkcja "Odnajdę cię", oparta na faktach "Węgierska robota"oraz animacja "Jak zostać czarodziejem".

Sześć premierowych tytułów trafią na ekrany kin w pierwszy piątek sierpnia. "Ant-Man i Osa" to kolejne przygody komiksowego superbohater, "Nieposłuszne" z głównymi rolami Rachel Weisz i Rachel McAdams to dramat o zakazanej miłości, z kolei "Neapol spowity tajemnicą" to okultystyczny thriller z południa Włoch. Listę premier uzupełnia polska produkcja "Odnajdę cię", oparta na faktach "Węgierska robota"oraz animacja "Jak zostać czarodziejem".
Bohaterowie filmów "Ant-Man i Osa" (L) oraz "Nieposłuszne" (P) /materiały dystrybutora

Tytułowy bohater filmu "Ant-Man i Osa" - Scott Lang aka Ant-Man - boryka się z konsekwencjami swoich życiowych wyborów, tak w roli superbohatera, jak i ojca. Kiedy stara się pogodzić życie rodzinne z obowiązkami Ant-Mana, Hope van Dyne i dr Hank Pym powierzają mu kolejną pilną misję. Scott musi ponownie założyć kostium Ant-Mana i nauczyć się walczyć u boku Osy, aby wspólnie odkryć sekrety z przeszłości.

Rachel Weisz i Rachel McAdams to gwiazdy filmu "Nieposłuszne" - przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Esti jest młodą przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom. Nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie jest tematem tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, nie zamierzają podporządkować się regułom.

Reklama

"Neapol spowity tajemnicą" to rozgrywająca się w tyłowym włoskim mieście historia patolożki, która podczas okultystycznej ceremonii zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca. Oboje spędzają upojną noc w mieszkaniu kobiety. Rankiem mężczyzna prosi kobietę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i czasie. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, bohaterka odkrywa, że zamordowany młody człowiek, którego sekcję zwłok ma przeprowadzić, to jej kochanek. Dodatkowo od inspektorów policji dowiaduje się, że chłopak miał jej nagie zdjęcia. Patolożka postanawia na własną rękę zbadać okoliczności tajemniczej i brutalnej śmierci. Wtedy w mieście pojawia się człowiek, który wygląda dokładnie tak, jak jej zmarły przyjaciel.

Sensacyjny thriller "Odnajdę cię" to historia policjantki, która uwikłana w pogoń za mordercą, sama staje się celem jego wyrachowanych ataków. Trwa policyjna obława na żołnierza (Dariusz Chojnacki), który ma na sumieniu niemal wszystkich członków swojego oddziału. Przestępcę udaje się zwabić w pułapkę, ale doświadczona policjantka Justa (Ewa Kaim) popełnia prosty błąd i ścigany wymyka się obławie. W konsekwencji uchybień, kobieta zostaje wysłana na przymusowy urlop. Ambicja dyktuje jej jednak inne rozwiązanie. Zamiast zająć się narastającymi problemami we własnej rodzinie, porzuca wszystko i wraca do miasteczka swojego dzieciństwa, gdzie dorastał również jej przeciwnik. Podczas gdy Justa szuka tropów, mogących doprowadzić ją do kryjówki przestępcy, on sam dociera do jej bliskich i porywa córkę policjantki - Lenę. Postawiona pod ścianą, szantażowana kobieta, by odzyskać swoje życie i uratować dziecko, będzie musiała popełnić przestępstwo.

"Węgierska robota" to filmowa ballada o barwnym życiu Węgra, który w wieku niespełna 30 lat stał się bohaterem narodowym. Attila Ambrus imał się różnych zawodów, by wreszcie stać się najbardziej znanym w kraju przestępcą. Kiedy od 1993 roku zaczął napadać na banki, opinia publiczna szybko ochrzciła go mianem "włamywacza dżentelmena". Attila był zawsze uprzejmy i miły, nigdy nie przelał kropli krwi, często wchodził do banku z kwiatami, a po udanym napadzie wysyłał szampana ścigającym go policjantom. Z banków znikał szybko, zostawiając po sobie ledwie wyczuwalny zapach whiskey. Na Węgrzech, w czasach trudnych przemian i budowy kapitalizmu otwarcie rzucał wyzwanie prawu i zyskał przydomek "Robina Hooda bloku wschodniego".

Bohaterem filmu "Jak zostać czarodziejem" jest nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Marzy o przygodach, ale nie wierzy, że jakaś może go spotkać. Pewnego dnia niespodziewanie odkryje przejście do innego ekscytującego wymiaru. To, kogo tam spotka, w głowie się nie mieści! Złośliwe trolle, czarnoksiężnik o wielkiej mocy, tresowane smoki, balonowe ptaki, ale też zakręcona księżniczka, której wpadnie w oko. Księżniczka bardzo wierzy w bajki, a szczególnie w jedną z nich - o księciu, który pewnego dnia pojawi się, aby uratować jej królestwo. Gdy potężny czarnoksiężnik rzuci czar na całą krainę, pogrążając ludzi w smutku, Terry zostanie wybrańcem, który się z nim zmierzy. Czy chłopiec odnajdzie w sobie odwagę, by stanąć twarzą w twarz z potężnym magiem? Czy można wyczarować radość?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy