Reklama

Weekend w kinie

W ten weekend (8-10 października) w polskich kinach zadebiutuje pięć tytułów - polski kandydat do Oscara, "Pręgi" Magdaleny Piekorz, francuski thriller "Aniołowie Apokalipsy", przygodowa produkcja "Anakondy: Polowanie na krwawą orchideę", głośny koreański obraz "Old Boy" oraz trójwymiarowa animacja "Tajemnice Nawiedzonego Zamku".

"Pręgi", debiut fabularny Magdaleny Piekorz, to współczesny dramat psychologiczny opowiadający o dojrzewaniu do ojcostwa, a także o tym, jak dzieciństwo determinuje nasze dorosłe życie.

Reklama

Film nagrodzony Złotymi Lwami na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni oparty jest na prozie zdobywcy NIKE Wojciecha Kuczoka. Obraz jest też polskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".

Bohaterem filmu jest 30-latek, Wojciech, który ma problemy z odnalezieniem się w życiu, z nawiązaniem kontaktów z innymi ludźmi. Źródło jego problemów kryje się w dzieciństwie. Zajmował się nim ojciec, który za najskuteczniejszą pomoc dydaktyczną uważał skórzany pejcz.

Wychowywane w atmosferze przemocy i nienawiści, zastraszone dziecko wyrosło na mężczyznę, który panicznie boi się zaangażować w miłość czy przyjaźń. W jego psychice na zawsze zapisało się przekonanie, że najbliższe osoby potrafią najbardziej zranić.

Bohaterów filmu grają: Michał Żebrowski, Agnieszka Grochowska i Jan Frycz.

Francuski thriller "Aniołowie Apokalipsy" to kontynuacja filmu "Purpurowe rzeki".

Komisarz policji Pierre Niemans (Jean Reno) odkrywa ciało człowieka zamurowane w ścianie klasztoru Lorraine. Znaki wyryte wokół ciała wskazują na zbrodnię rytualną. Kiedy Reda (Benoi Magimel) - młody oficer policji, podczas jednej z akcji znajduje przy wejściu do klasztoru półżywego człowieka - sobowtóra Jezusa Chrystusa - sądzi, że ma przywidzenie. Jednak szybko przekonuje się, że zdarzenie to ma ścisły związek ze sprawą prowadzoną przez Niemans'a.

Film oparto na scenariuszu słynnego francuskiego twórcy Luca Bessona.

"Anakondy: Polowanie na krwawą orchideę" to sequel thrillera z 1997 roku. Tak jak w pierwszej części "Anakonda" łączy w sobie cechy filmu przygodowego, horroru i widowiskowego thrillera.

W dżungli Borneo rośnie niezmiernie rzadki okaz kwiatu - "krwawa orchidea" - na bazie którego wytwarza się serum zapewniające człowiekowi wieczną młodość. Grupa zapalonych naukowców wyrusza na wyprawę w głąb tropikalnych lasów, aby dotrzeć do tego tajemniczego kwiatu.

Wkrótce staje się jasne, że na przeszkodzie stoi im nie tylko niesprzyjająca, deszczowa pogoda i nieprzewidywalne podszycie leśne...

"Old Boy" to adaptacja kultowego japońskiego komiksu autorstwa Tsuchiya Garon i Minegishi Nobuaki, mroczna, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia perfekcyjnie zaplanowanej zemsty.

"Ten film jest bardziej tarantinowski od wszystkiego, co sam nakręciłem" - powiedział Quentin Tarantino po pokazie na festiwalu w Cannes.

Pewnego dnia w 1988 roku Oh Dae-su prowadzący zwyczajne życie z żoną i malutką córeczką zostaje porwany i uwięziony. 15 lat później, w 2003 roku, budzi się na wolności. Człowiek podający się za tego, który trzymał go w zamknięciu, proponuje mu grę: Dae-su ma 5 dni na odkrycie, kto i dlaczego zamienił jego życie w koszmar.

"Tajemnice Nawiedzonego Zamku" to trójwymiarowy film wyświetlany na wielkoformatowych ekranach IMAX, który zdecydowanie odchodzi od tradycyjnych metod produkcji. Pokazywany jest on prawie wyłącznie oczami jednej osoby, co sprawia, że widz czuje się dosłownie w środku akcji.

Matka głównego bohatera - Johnny'ego była sławną gwiazdą rockową, która spędziła swe ostatnie lata w tajemniczym zamku w samotności. Zgodnie z ostatnią wolą, po jej śmierci, Johnny, młody muzyk, właśnie rozpoczynający karierę, zostaje wezwany do zamku matki w tajemniczy sposób.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: thriller | piekorz | polowanie | tajemnice | obraz | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje