Reklama

Reklama

Wayne Wang: Ostatnie wakacje

Wayne Wang ("Centrum świata", "Pokojówka na Manhattanie") najprawdopodobniej zasiądzie na fotelu reżysera filmu "Last Holiday", remake'u obrazu z 1950 roku. W projekcie, który powstanie dla wytwórni Paramount Pictures, główną rolę zagra Queen Latifah ("Chicago", "Wszystko się wali"). Wayne Wang negocjuje obecnie warunki umowy z producentami.

Jak mówią osoby zbliżone do przedstawicieli studia Paramount Pictures, reżyser jest typowany na twórcę "Last Holiday" przede wszystkim dlatego, że wspaniale potrafi poprowadzić na planie kobiece gwiazdy opowiadanych przez siebie historii, a poza tym ma niezwykłe wyczucie w łączeniu elementów komediowych z dramatycznymi.

Brytyjska komedia z 1950 roku opowiadała o pewnym zupełnie przeciętnym mężczyźnie, który na wieść, iż zostało mu już niewiele czasu, porzuca dotychczasowe zajęcia i spieniężając wszystko, co ma, postanawia spędzić ostatnie chwile życia w ekskluzywnym kurorcie. Tam przez pomyłkę zostaje wzięty za ekscentrycznego bogacza.

Reklama

W klasycznej wersji "Last Holiday" w roli głównej wystąpił Alec Guinness ("Gwiezdne wojny").

Remake skoncentruje się wokół perypetii pewnej kobiety (Queen Latifah), która w obliczu rychłej śmierci postanawia ostatni raz zakosztować życia.

Autorami scenariusza nowej wersji historii są Peter S. Seaman i Jeffrey Price ("Grinch - Świąt nie będzie").

Pierwszy klaps na planie remake'u "Last Holiday" padnie jesienią.

Nad produkcja filmu czuwają Laurence Mark i Jack Rapke.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Queen Latifah | Queen | Pokojówka na Manhattanie | wakacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL