Reklama

Reklama

USA: Poszukiwanie piratów

Agenci federalni przeszukali w Los Angeles dom byłej pracownicy studia Fox. To kolejne działanie związane z prowadzonym przez FBI śledztwem przeciwko filmowym piratom. Tajni agenci niespodziewanie odwiedzili posiadłość należącą do 45-letniej Lisy Yamamoto w ubiegłym miesiącu. Stało się to po otrzymaniu informacji, że kobieta może być zamieszana w proceder nielegalnego kopiowania filmowych przebojów.

Pod takim zarzutem Yamamoto oraz jeszcze co najmniej jedna z osób pracujących w studiu Fox, zostały zwolnione z pracy.

"Firma Fox Entertainment Group nie toleruje działań niezgodnych z prawem. Jesteśmy oburzeni, że wśród naszych pracowników znalazły się osoby, które nie dość, że prowadziły nielegalny proceder, to jeszcze wykorzystywały w tym celu firmowe urządzenia" - brzmi oświadczenie kompanii.

"Niezwłocznie po wykryciu sprawy, powiadomiliśmy stosowne urzędy, którym służymy wszelką pomocą w prowadzonym śledztwie. Wszyscy zamieszani w tę sprawę muszą stanąć przed obliczem sprawiedliwości" - można przeczytać w oświadczeniu.

Reklama

Jak informują przedstawiciele prowadzących śledztwo, na razie nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów, jednak "sprawa jest rozwojowa".

Lisa Yamamoto podejrzewana jest o przynależenie do grupy zwanej "Warez community", odpowiedzialnej za utrzymywanie serwerów, z których ściągnąć można można między innymi nielegalnie skopiowane filmy, w tym takie, których premiery jeszcze się nie odbyły.

Wśród udostępnionych w ten sposób w Sieci obrazów znalazły się między innymi przeboje "Małolaty u taty", "Daredevil", "X-MEN 2", "Old School", "Matrix Reaktywacja".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: proceder | FOX | film | poszukiwania | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy