Reklama

Reklama

"Uniknęliśmy homoseksualizmu"

W pierwszy dzień marca w krakowskim Multikinie odbyła się premiera "komedii hormonalnej" "Testosteron" . W uroczystym pokazie wzięli udział twórcy: Andrzej Saramonowicz i Tomasz Konecki oraz aktorzy: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Cezary Kosiński i Maciej Stuhr. "Udało nam się uniknąć na planie homoseksualizmu" - powiedział ten ostatni.

"Testosteron" opowiada bowiem o grupie mężczyzn, którzy - po niedoszłym ślubie jednego z nich - postanawiają jednak dojechać na miejsce wesela. A skoro w okolicy nie ma kobiet, to przynajmniej jest powód, żeby o nich pogadać.

Maciej Stuhr wspominał, że sytuacja na planie zdjęciowym przypominała okoliczności, w których w filmie znaleźli się główni bohaterowie.

"Dookoła byli sami mężczyźni. Nawet charakteryzator był mężczyzną. Ostatnimi resztkami sił udało nam się uniknąć homoseksualizmu" - żartował Stuhr.

Reklama

Wśród obecnych w Multikinie aktorów był też Piotr Adamczyk.

"Cieszę się, że nie zadał pan pytania o to jak to jest - po roli Karola Wojtyły zagrać w takim filmie. Naprawdę panu dziękuję, że nie zadał mi pan tego pytania" - tak zareagował Piotr Adamczyk, zagadnięty o atmosferę na planie "Testosteronu", po czym dodał: "Było naprawdę zabawnie".

Z kolei reżyser filmu Andrzej Saramonowicz nie krył zdenerwowania.

"Muszę państwu wyznać, że mam ogromną tremę. Podobno krakowska publiczność jest najbardziej wymagająca" - powiedział Saramonowicz.

"Ale powiem państwu, że pokazywaliśmy ten film już w Warszawie i Poznaniu i... wszędzie ludzie się śmiali" - dodał scenarzysta "Testosteronu".

Aby atmosfera premiery odpowiadała tej przedstawionej w filmie, organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę. Były więc "panny młode" prezentujące kolekcję sukien ślubnych (to przed pokazem) oraz wielki weselny tort, którym aktorzy dzielili się po seansie z publicznością. Sami bohaterowie wieczoru, oprócz wiązanki kwiatów, otrzymali zaś od organizatorów... małe, sztuczne plemniki.

Kiedy zaś Adamczyk, Saramonowicz, Konecki , Karolak, Stuhr i Kosiński wykonywali "taniec zorby" z plemnikami w dłoniach, było prawie tak zabawnie, jak podczas seansu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Testosteron | Piotr Adamczyk | Maciej Stuhr | aktorzy | filmy | film

Reklama

Reklama

Reklama