Reklama

Tydzień Filmów Izraelskich w Warszawie

W poniedziałek, 2 kwietnia, w warszawskim kinie Kultura rozpocznie się Tydzień Filmów Izraelskich. Na inauguracji imprezy pojawi się reżyser jednego z prezentowanych filmów - Marek Rozenbaum. Podczas organizowanego przy współpracy ambasady Izraela przeglądu będzie można obejrzeć 6 nowych izraelskich produkcji, które były już pokazywane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach.

Wśród tytułów znajdują się: "Dochodzenie" Marka Rozenbauma, "Przyjaciele Jany" Arika Kapluna, "Total Love" Gura Bentwicha, "Dybuk" Yossi Somera oraz dwa filmy

Reklama

Amosa Gitai - "Kippur" i "Kadosh".

Honorowy gość imprezy - Marek Rozenbaum - urodził się w 1952 roku w Polsce. Wyjechał do Izraela w 1968 roku i tam zajął się reżyserią i produkcją filmową. Jego film "Dochodzenie" otrzymał w ubiegłym roku nagrodę za najlepszy scenariusz na Festiwalu Filmowym w Jerozolimie.

W poniedziałek przed południem, 2 kwietnia, Rozenbaum spotka się z dziennikarzami. Wieczorem weźmie udział w uroczystym otwarciu przeglądu i pierwszym publicznym pokazie jego nowego filmu w Polsce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: impreza | dochodzenie | Warszawa | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje