Reklama

Twórca "Oldboya" po angielsku

Koreański reżyser Park Chan-wook, twórca słynnego "Oldboya", prowadzi rozmowy w sprawie reżyserii swego anglojęzycznego debiutu - filmu "Stoker" według scenariusza gwiazdy serialu "Skazany na śmierć" Wentwortha Millera.

"Stoker" opowiadać ma historię dziewczyny o imieniu India, do której domu po śmierci jej ojca wprowadza się odstręczający wujek. Mężczyzna ma zająć się dziewczyną i jej owdowiałą matką, jednak od czasu jego przybycia w okolicy zaczynają się tajemnicze zniknięcia osób. Dziewczyna zaczyna podejrzewać mężczyznę...

Główną rolę w "Stoker" zagra Carey Mulligan, w roli matki dziewczynki partnerować będzie jej Jodie Foster. Nie wiadomo jeszcze kto miałby wcielić się w rolę wujka, jednak kilka tygodni temu serwis Pajiba ogłosił, że "Stoker" znajduje się na liście życzeń Johnny'ego Deppa.

Reklama

Za produkcję obrazu odpowiedzialni będą bracia Tony i Ridley Scottowie.

Wentworth Miller, który filmem "Stoker", zadebiutuje jako scenarzysta, jest też autorem scenariusza zatytułowanego "Uncle Charlie", który jest prequelem "Stokera".

Park Chan-wook, którego ostatni film "Thirst" pokazywany był w konkursie w Cannes w 2009 roku, przygotowywał się do remake'u filmu "Ostre cięcia" Costy-Gavrasa. Nie wiadomo jeszcze czy "Stoker" będzie jego kolejnym reżyserskim zajęciem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Park Chan-wook | park | twórca | debiut

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy