Sm Raimi wyreżyseruje nową wersję "Magii"
Sam Raimi, twórca kultowych horrorów "Martwe zło", "Martwe zło 2", "Człowiek ciemności" czy "Wrota do piekieł", otrzymał propozycję zrealizowania współczesnego remake'u filmu "Magia" z 1978 roku, w którym główną rolę zagrał Anthony Hopkins.
Przypomnijmy, że produkcja z lat 70. opowiadała o brzuchomówcy, którego życie rozpada się, gdy coraz bardziej kontroluje go jego złowroga marionetka. Film wyreżyserował Richard Attenborough, a rola Hopkinsa przez lata stała się wyjątkowa.
Scenariusz mają napisać Mark Swift i Damian Shannon, z którymi Sam Raimi niedawno współpracował przy filmie "Pomocy". Produkcja o dwóch współpracownikach uwięzionych na bezludnej wyspie, którzy zostają zmuszeni współpracować, aby przetrwać, stała się niespodziewanym hitem.
Raimi wyreżyserował zaledwie trzy filmy w ciągu ostatnich 12 lat. Oprócz "Pomocy" z Rachel McAdams i Dylanem O'Brienem były to "Oz: Wielki i Potężny" oraz "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Przypomnijmy, że jest też twórcą trzech odsłon "Spider-Mana", w których w superbohatera wcielił się Tobey McGuire.
Wygląda na to, że Raimi ma prawdziwą ochotę szybko wrócić za kamerę i zmierzyć się z kolejnym gatunkowym chaosem.
Zobacz też: Nicolas Cage powróci do mrocznego uniwersum. Jest dumny, że gra taką postać










