Reklama

Reklama

Tom Cruise: Sekta ma duży wpływ na jego życie

Każdy, kto choć trochę interesuje się kinem, wie, kim jest Tom Cruise. Bo trudno nie znać aktora, który zagrał w 45 filmach. I to jakich! Gwiazdor wygrywa też różne rankingi, między innymi na najlepiej ubranego aktora. Ale choć kariery i sławy można mu pozazdrościć, gorzej bywa z życiem prywatnym.

Katie Holmes i Tom Cruise w 2010 roku - kiedyś byli tacy szczęśliwi

Takie tytuły, jak "Urodzony 4 lipca", "Rain Man", "Jerry Maguire", "Mission: Impossible", "Ludzie honoru", "Magnolia", "Ostatni samuraj", to tylko nieliczne filmy, które na trwałe weszły do historii światowej kinematografii.

Gwarancja powodzenia

Karierę Toma Cruise'a zapoczątkował "Top Gun". Przebojowy melodramat sensacyjny z 1986 r. podbił serca milionów widzów, a 24-letni aktor stał się gwiazdą. Zaczęli zabiegać o niego najlepsi reżyserzy. Każdy film z jego udziałem to od tego czasu gwarancja powodzenia.

54-letni dziś Tom Cruise to człowiek wielkiego sukcesu. Sławny i niesamowicie bogaty. Jego gaże są dla zwykłego śmiertelnika wręcz niewyobrażalne. Za "Mission: Impossible 2" zainkasował np. 75 milionów dolarów!

Reklama

Bez szczęścia w miłości

Kariery, sławy i popularności można mu pozazdrościć. Gorzej bywa z życiem prywatnym. Ma za sobą trzy niezbyt udane małżeństwa - z Mimi Rogers (3 lata), Nicole Kidman (11 lat) i Katie Holmes (6 lat). Co było powodem jego rozwodów? Podobno jest zapatrzonym w siebie egoistą. Jako wegetarianin i absolutny przeciwnik alkoholu nie jest też zbyt towarzyski. A może jego przekonania religijne?

Tom Cruise jest zagorzałym scjentologiem. Ta sekta ma duży wpływ na jego życie. To z tego powodu odeszła od niego Katie, zabierając ze sobą ich córkę Suri (dziewczynka ma już 10 lat), której, jak podają media, od kilku lat aktor nawet już nie odwiedza. Nie znalazł też sobie nowej partnerki. Podobno wybór nie zależy całkowicie od niego. Liczy się zdanie scjentologów. Kandydatkę na jego żonę zaakceptować muszą współwyznawcy z sekty.

Czy dostanie Oscara?

Ma na koncie wiele ról i nagród. Nie ma jednak tej najważniejszej. Był wprawdzie trzy razy nominowany do Oscara, ale wymarzonej statuetki nie odebrał. - Należy mu się - domagają się jego sympatycy. Może dostanie ją za nowe filmy.

W przyszłym roku czekają nas trzy premiery z jego udziałem - "Mission: Impossible 6", "Top Gun 2" i "Mena", w którym gra Barry’ego Seala, znanego amerykańskiego pilota. Na razie 23 sierpnia zobaczmy trzy inne produkcje z Cruisem - "Top Gun" w TNT, "Jack Reacher" w TVN Fabuła" i "Wojnę światów" w TVN.


Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Tom Cruise

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje