Reklama

"The Last Samurai": Towarzysze Cruise'a

Billy Connolly ("White Oleander"), Timothy Spall ("Intymność") i Tony Goldwyn ("6-ty dzień") dołączą do obsady filmu "The Last Samurai", w którym główną rolę zagra hollywoodzki gwiador Tom Cruise ("Vanilla Sky"). Zdjęcia, realizowane w Japonii, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych, rozpoczną się pod koniec tego roku.

O przygotowaniach do produkcji filmu informowaliśmy już w lutym 2002 roku. Wówczas nie był znany termin rozpoczęcia realizacji, ani obsada drugoplanowych ról.

Reklama

W filmie "The Last Samurai", którego produkcją zajmie się wytwórnia Warner Bros., Tom Cruise zagra amerykańskiego kapitana Nathana Algrena. W XIX wieku przybył on do Japonii, aby szkolić cesarskich żołnierzy i przygotować ich do walki z samurajami. Doprowadziło to do wybuchu wojny domowej.

Billy Connolly wcieli się w filmie w postać sierżanta Zebulaha Ganta, przyjaciela kapitana Algrena. Tony Goldwyn zagra pułkownika Benjamina Bagly'a. To pod jego dowództwem Algren walczył podczas wojny secesyjnej i to pułkownik zachęcił go do wyjazdu do Japonii. Timothy Spall wystąpi jako Simon Graham, tłumacz Algrena.

Autorem scenariusza filmu jest John Logan ("Gladiator""Męska gra"). Na fotelu reżysera zasiądzie Ed Zwick, znany hollywoodzki producent ("Traffic") i reżyser ("Chwała").

Variety

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tom Cruise | Tom | Billy | Guardian | film | Tony Goldwyn | Billy Connolly

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje