Reklama

Reklama

Terry Gilliam wciąż wierzy w Don Kichota

Jak już informowaliśmy, Terry Gilliam ( "Fisher King", "12 małp", "Brazil") już od dłuższego czasu przygotowuje realizację filmu "The Man Who Kill Don Quixote". Jest to zdecydowanie pechowa produkcja, jednak słynny twórca ma nadzieję, że jednak uda mu się doprowadzić prace do końca.

Zdjęcia do filmu "The Man Who Kill Don Quixote" rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku w Madrycie, po wielu perypetiach związanych z trudnościami ze skompletowaniem budżetu. Niestety, jak się okazało, nie był to koniec kłopotów tej produkcji. Tuż po rozpoczęciu realizacji na przepuklinę zachorował odtwarzający główną rolę Jean Rochefort i zdjęcia zostały wstrzymane. Producenci przyznali wtedy, że raczej na długo.

Rene Cleitman, przedstawiciel producenta mówił wówczas: "Jeżeli ten projekt powróci kiedyś do realizacji, to na pewno zmieni się zupełnie jego oblicze - i artystyczne, i finansowe. Mamy pecha od samego początku. Zamiast produkować, musieliśmy się zająć rozwiązywaniem poważnych problemów finansowych i dyskusjami z firmami ubezpieczeniowymi. Na razie nie możemy sobie pozwolić na kontynuowanie zdjęć - produkcja filmu została zakończona w Madrycie".

Reklama

Prawa do filmu przeszły wtedy w ręce firmy ubezpieczającej projekt, jednak Terry Gilliam wciąż ma nadzieję, że uda mu się je odzyskać i ponownie przystąpić do realizacji.

W filmie, obok Jeana Rocheforta, mieli wystąpić Johnny Depp i Vanessa Paradis.

Słynny reżyser ma nadzieję, iż aktorzy zdecydują się powrócić na plan, kiedy dowiedzą się, iż prace nad filmem "The Man Who Kill Don Quixote" znów się rozpoczynają.

"Miałem wspaniałą obsadę. Wciąż mam nadzieję, że wszyscy razem spotkamy się na planie" - mówi Terry Gilliam.

"The Man Who Kill Don Quixote" ma być swobodną adaptacją klasycznej powieści Miguela Cervantesa. Akcja rozgrywać ma się w XVII wieku, do którego nagle trafił pisarz z XX wieku. Spotyka on tam dzielnego rycerza, który jednak nie traktuje go odpowiednio do jego statusu społecznego, ale jak swojego giermka, Sancho Pansę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Terry Gilliam | 12 małp | Fisher King | MAN | The Who | Gilliam | John Terry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL