Reklama

Telewizyjne nagrody BAFTA

Ogłoszono nominacje do telewizyjnej edycji nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Twórców dużego ekranu Akademia uhonorował już w lutym. Teraz przyszła kolej na najpopularniejsze programy telewizyjne.

Wśród nominowanych znalazło się kilka brytyjskich gwiazd, między innymi Judi Dench i Pete Postlethwaite. W kategorii "Innowacje" o nagrodę walczyć będzie między innymi program "Big Brother".

Reklama

Zwycięzców telewizyjnej edycji nagród BAFTA poznamy 13 maja.

Oto pełna lista nominowanych:

Najlepsza aktorka:

Judi Dench - "Last Of The Blonde Bombshells" (BBC1)

Geraldine James - "The Sins" (BBC1)

Amanda Redman - "At Home With The Braithwaites" (ITV)

Fay Ripley - "Cold Feet" (ITV)

Alison Steadman - "Fat Friends" (ITV)

Najlepszy aktor:

Michael Gambon - "Longitude" (CHANNEL 4)

Stephen Mackintosh - "Care" (BBC1)

Pete Postlethwaite - "The Sins" (BBC1)

Ken Stott - "The Vice" (ITV)

Najlepsza rola w widowisku:

Rory Bremner - "Blair Did It All Go Wrong" (CHANNEL 4)

Angus Deayton - "Have I Got News For You" (BBC2)

Paul Merton - "Have I Got News For You" (BBC2)

Graham Norton - "So Graham Norton" (CHANNEL 4)

Najlepsza rola w komedii

Caroline Aherne - "The Royle Family" (BBC1)

Sacha Baron Cohen - "Da Ali G Show" (CHANNEL 4)

Kathy Burke - "Gimme, Gimme, Gimme" (BBC2)

Dawn French - "The Vicar Of Dibley" (BBC1)

Nagroda Richarda Dimbleby'ego dla najlepszego prezentera:

David Attenborough - "State Of The Planet" (BBC1)

Michael Parkinson -"Parkinson" (BBC1)

Jeremy Paxman - "Newsnight" (BBC2)

Louis Theroux - "Louis Theroux's Weird Weekends" (BBC2)

Najlepszy dramat:

"Care" (BBC1)

"Donovan Quick" (BBC1)

"Nice Girl" (BBC2)

"Storm Damage" (BBC2)

Najlepsza seria dramatyczna:

"Clocking Off" (BBC1)

"The Cops" (BBC2)

"Fat Friends" (ITV)

"The Sins" (BBC1)

Najlepszy serial dramatyczny:

"Longitude" (CHANNEL 4)

"Nature Boy" (BBC2)

"Never Never" (CHANNEL 4)

"This Is Personal: The Hunt For The Yorkshire Ripper" (ITV)

Najlepsza telenowela:

"Coronation Street" (ITV)

"Eastenders" (BBC1)

"Emmerdale" (ITV)

"Hollyoaks" (CHANNEL 4)

Najlepsza seria faktu:

"Britain At War In Colour" (ITV)

Castaway 2000" (BBC1)

"Fifteen" (CHANNEL 4)

"Horizon" (BBC2)

Najlepszy dokument:

"100% White - True Stories" (CHANNEL 4)

"The Boy David - The Return" (BBC1)

"Endurance: Shackleton And The Antarctic" (CHANNEL 4)

"The Man Who Bought Mustique" (CHANNEL 4)

Najlepszy reportaż:

"Faking It" (CHANNEL 4)

"House Of Horrors" (ITV)

"The Naked Chef" (BBC2)

"What The Romans Did For Us" (BBC2)

Nagroda Huw Weldona dla programu specjalistycznego:

"Elizabeth" (CHANNEL 4)

"A History Of Britain By Simon Schama" (BBC 2)

"Howard Goodall's Big Bangs" (CHANNEL 4)

"Wisconsin Death Trip - Arena" (BBC2)

Najlepszy program sportowy:

"British Grand Prix" (ITV)

"Sydney Olympics 2000" (BBC1/2)

"Test Cricket" (CHANNEL 4)

"Today At The Paralympics" (BBC2)

Najlepszy program o sprawach bieżących:

"Mozambique Floods" (BBC1/2)

"Mozambique Floods - The Event And The Aftermath" (ITV)

"Panorama - Who Bombed Omagh" (BBC1)

"Out Of Africa" (CHANNEL 4)

Innowacja:

"Big Brother" (CHANNEL 4)

"Castaway 2000" (BBC1)

"Doctors" (BBC1)

"Nice Girl" (BBC2)

Najlepsze widowisko:

"Have I Got News For You" (BBC2)

"So Graham Norton" (CHANNEL 4)

"The Weakest Link" (BBC2)

"Who Wants To Be A Millionaire?" (ITV)

Nagroda dla "komedii sytuacji":

"Blackadder - Back And Forth" (SKY ONE)

"Black Books" (CHANNEL 4)

"One Foot In The Grave" (BBC1)

"The Royle Family" (BBC1)

Najlepszy program bądź seria komediowa:

"Baddiel And Skinner Unplanned" (BBC1)

"Da Ali G Show" (CHANNEL 4)

"Smack The Pony" (CHANNEL 4)

"Victoria Wood With All The Trimmings" (BBC1)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: edycji | Norton | The Who | nagroda | nagrody | channel 4 | BBC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje