Reklama

Teatralne powroty

Znani aktorzy filmowi często mają za sobą teatralną przeszłość. Zdarza się tak, że po długiej nieobecności na deskach scenicznych niektórzy z nich decydują się na występ w spektaklu. Już niedługo na scenie będzie można zobaczyć między innymi Anthony'ego Hopkinsa i Kennetha Branagha.

Anthony Hopkins ("Milczenie owiec", "Hannibal") ostatni raz pojawił się na scenie ponad 15 lat temu. Teraz rozpoczął przygotowania do swego teatralnego powrotu. Zagra obok Ralpha Fiennesa ("Oniegin", "Koniec romansu") i Sinead Cusack ("Ukryte pragnienia", "Passion Of Mind") w sztuce "Retreat From Moscow", którą przygotowuje Mike Nichols ("Barwy kampanii", "Z księżyca spadłeś?", "Klatka dla ptaków"). Będzie to dramat opowiadający o wysiłkach syna (Ralph Fiennes), który za wszelką cenę stara się uratować rozpadające się małżeństwo swych rodziców (Sinead Cusack i Anthony Hopkins).

Reklama

Po 10 latach przerwy wróci również na scenę Kenneth Branagh ("Celebrity", "Bardzo dziki zachód"). Oczywiście w repertuarze szekspirowskim. Zagra Ryszarda III w spektaklu przygotowywanym dla Crucible Theatre w Sheffield. Premiera zaplanowana jest na marzec 2002 roku. Ostatnią teatralną rolą Kennetha Branagha był Hamlet. W roli, będącej marzeniem każdego młodego aktora, wystąpił w Royal Shakespeare Company w 1992 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kenneth Branagh | Anthony Hopkins | Mike Nichols | Ralph Fiennes | powroty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje