Reklama

Tajemnica "Hannibala"

Zakończenie filmu "Hannibal" - sequela sławnego "Milczenia owiec", zaskoczy nawet tych, którzy czytali książkę, na podstawie której powstał scenariusz. Reżyser Ridley Scott postanowił bowiem, że dopisze nowe zakończenie do historii Hannibala Lectera i agentki Clarice Starling!

Scenariusz autorstwa Thomasa Harrisa, autora powieści, oraz Davida Mameta i Stevena Zailliana początkowo był wierny pierwowzorowi literackiemu. Jednak Ridley Scott postanowił, że film będzie miał zupełnie inne zakończenie.

Wyjaśnia: "Uważam, że powieść Thomasa jest fantastyczna, ale podzieliłem się z nim swoimi uwagami na temat zakończenia. Powiedziałem, że nie przekonuje mnie taka forma związku pomiędzy Hannibalem i Clarice, nawet biorąc pod uwagę jego przemożny wpływ na agentkę. Chciałbym, żeby film kończył się inaczej. Obawiałem się jego rekcji, ale powiedział tylko - 'W porządku, zobaczymy co wymyślisz'. I tak związek bohaterów stał się bardziej metaforyczny".

Reklama

Będziemy się o tym mogli przekonać już niedługo - na ekranach amerykańskich kin "Hannibal" pojawi się bowiem 9 lutego przyszłego roku, a pod koniec lutego trafi na europejskie ekrany.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ridley Scott | scenariusz | tajemnica | Hannibal

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy