Reklama

Reklama

Szpilki i wymyślne kreacje

Karolina Gorczyca, odtwórczyni głównej roli w filmie Krzysztofa Langa "Miłość na wybiegu", opowiada o modzie i swoich ulubionych komediach romantycznych.

Młoda aktorka, znana z roli w serialu "Twarzą w twarz", zagrała w "Miłości na wybiegu" główną bohaterkę Julię, która spełnia marzenie wielu młodych dziewczyn i zostaje modelką. Jak czuła się w tej roli?

- Dobrze ją rozumiałam. Wyobrażałam sobie jej wybory i odczucia jak swoje własne. Podoba mi się u niej to, że nie daje się omamić i nabrać na to, co proponuje jej środowisko i świat show-biznesu. Że ma swoją drogę, którą chce iść - mówi Karolina Gorczyca.

Reklama

Szpilki, wymyślne kreacje, makijaże, fryzury - filmowa bohaterka jest poddawana licznym metamorfozom. Gorczyca opowiada, jak to wyglądało na planie.

- Te metamorfozy były przyjemne, pokazały mi wiele możliwości zmian mojego wizerunku. Każda stylizacja nadawała odpowiednią formę i sposób zachowania. Mogłam sobie wyobrazić, że każda z nich jest zadaniem, taką mini rólką, którą muszę odegrać i poczuć, nawet jeśli jest wbrew moim upodobaniom.

A czy młoda aktorka lubi oglądać komedie romantyczne?

- Jest kilka takich, które zapisały się w mojej głowie. "Notting Hill" był dla mnie pewnym odwołaniem przy pracy na planie "Miłości na wybiegu", pod względem narracji, konwencji i sposobu gry. "Zakochany bez pamięci" zawsze mnie wzrusza, choć już chyba kwalifikuje się jako dramat obyczajowy, a "Pretty Woman" to jest klasyk, bardzo udany. Komedia romantyczna to jeden z najtrudniejszych gatunków filmowych. Łatwo go zepsuć. Myślę, że zawsze wygra subtelny, mądry żart, prawda i realizm sytuacji oraz gry aktorskiej. (...) Komedie opowiadają o skrytych marzeniach, dlatego ciągną na nie tłumy ludzi.

Karolina Gorczyca to aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. W 2007 roku ukończyła Wydział Aktorski krakowskiej PWST. Zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Korowód" (2007) reżyserowanym przez jej szkolnego profesora Jerzego Stuhra.

Ma na swoim koncie role w filmach fabularnych, m.in. w "Porze mroku" Grzegorza Kuczeriszki i "Ostatniej akcji" u boku Jana Machulskiego. Wystąpiła także w serialu telewizyjnym "Twarzą w twarz" i spektaklu "Góra góry" w reżyserii Pawła Woldana.

Premiera filmu "Miłość na wybiegu" już 21 sierpnia 2009 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje