Reklama

"Świąteczna gorączka": Kradzież pomysłu

Mała firma wydawnicza wygrała proces o wielomilionowe odszkodowanie, wytoczony wytwórni 20th Century Fox w sprawie o kradzież pomysłu. Okazało się, że historia przedstawiona w filmie "Jingle All the Way" ("Świąteczna gorączka") z 1996 roku, z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej, zadziwiająco przypomina pomysły Briana Alana Webstera, które opisał on w scenariuszu zatytułowanym "Could This Be Christmas?".

Prawnik wydawnictwa dowodził, iż podobieństwa te nie mogą być zbiegiem okoliczności. "Could This Be Christmas?" opowiada o rodzicu, który za wszelką cenę usiłuje swemu synowi kupić pod choinkę wymarzoną zabawkę, Action-Mana. Okazuje się jednak, że jest to najbardziej poszukiwany prezent sezonu. Historia przedstawiona w filmie jest więc bliźniacza. Jedyna różnica to nazwa zabawki - w filmie figurka nazywa się Turbo Man.

Reklama

Murray Hill, który nabył prawa do scenariusza Briana Alana Webstera w 1993 roku, przedstawił projekt w wielu wytwórniach, w tym także w 20th Century Fox. Wtedy nikt nie zainteresował się opowieścią "Could This Be Christmas?".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Christmas | FOX | W roli głównej | kradzież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje