Reklama

Sukcesy "Austina Powersa"

Studio New Line Cinema, producent filmu "Austin Powers i złoty członek", poinformowało w środę, 21 sierpnia, o sukcesach, jakie osiąga trzecia część przygód szpiega specjalnej troski. Produkcja zdołała pokonać wyniki, jakie osiągnęła poprzednia część cyklu, obraz "Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy" i tym samym stała się największym sukcesem serii. "Austin Powers 3" znalazł się już m.in. na liście 50 najlepszych filmów wszech czasów.

"Austin Powers i złoty członek" zadebiutował 26 lipca w 2 tysiącach 400 amerykańskich kinach. W ciągu weekendu produkcja przyniosła dochód w wysokości 71,4 mln dolarów. Był to rekord otwarcia, jeśli chodzi o komedie.

Reklama

Do tych sukcesów dochodzą również te, którymi ostatnio pochwaliła się wywtórnia New Line Cinema. Producenci są bardzo zadowoleni z obecnej, piątej pozycji filmu na liście amerykańskiego box office'u. Trzecia część przebojowego cyklu, którego gwiazdą jest Mike Myers, zarobiła już 185 mln dolarów, przez co stała się najlepszą komedią lata. Bardzo prawdopodobne, że tytuł zostanie także największym komediowym przebojem całego 2002 roku.

"Mamy dowody świadczące o ogromnym sukcesie filmu Austin Powers i złoty członek. Film miał największe otwarcie w historii kina wśród komedii. Jest to także tytuł, który jako komedia najszybciej zrobił ponad 100 mln dolarów. Wiemy, że nasza produkcja już znalazła się na liście 50 najlepszych filmów wszech czasów. To nie wszystko. Płyta z muzyką z filmu jest na szczycie list przebojów. Soundtrack bije rekordy popularności" - powiedział jeden z przedstawicieli wytwórni.

Okazało się także, iż Mike Myers jako jedyny aktor komediowy zagrał w trzech kolejnych filmach, które zarobiły ponad 200 mln dolarów.

Ponadto komedia "Austin Powers i złoty członek" zadebiutowała kwotą o 33 procent wyższą od tej, jaką w 1999 roku osiągnęła druga część filmu, "Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy", która na wejściu zarobiła 55 mln dolarów. To wyjątkowa sytuacja, że trzecia część cyklu zarobiła więcej niż dwie poprzednie.

Polska premiera filmu "Austin Powers i złoty członek" odbędzie się 13 września.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: złoty | szpieg | film | Austin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje