Reklama

Reklama

Stanisław Janicki w "Odeonie"

2 września w stacji radiowej RMF Classic pojawił się nowy program filmowy. Co piątek o 10.30 do "Odeonu" zaprasza znany z telewizyjnego cyklu "W starym kinie" Stanisław Janicki. Program powtarzany jest tego samego dnia o godz. 18.30.

Pierwszym filmem, jaki Stanisław Janicki zobaczył w kinie, była "Królewna Śnieżka" Walta Disneya. Był 1939 rok, Warszawa.

"Któregoś dnia ojciec zaprowadził nas do Romy. To było bardzo wytworne kino, dzisiaj mieści się w nim operetka. I tam szła Królewna Śnieżka z polskim dubbingiem - co było rzadkością w tamtych czasach. Widzę i słyszę ten film do dzisiaj" - wspomina Janicki.

Tak narodziła się wielka, odwzajemniona miłość do X muzy, która trwa do dziś.

Przez jego "Odeon" w RMF Classic przewiną się największe postaci nie tylko starego, ale i nowego kina. Będą romanse, skandale, zjawiskowe gwiazdy i genialni reżyserzy - czyli to wszystko, co zawsze fascynuje nas w kinie.

Reklama

Stanisław Janicki to jeden z największych w Polsce znawców kina. Jest dziennikarzem, krytykiem filmowym, reżyserem, scenarzystą. Przez ponad 30 lat był autorem programu telewizyjnego "W starym kinie".

Dziś, 5 września, kanał filmowy "Kino Polska" przypomni najwybitniejsze filmy dokumentalne zrealizowane przez Stanisława Janickiego. Początek seansu o godz. 20.00.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje