Reklama

"Sponsoring" oczami Françoisa Ozona

Jeden z najbardziej znanych francuskich reżyserów, François Ozon, po bardzo udanym "U niej w domu", nie pozwala długo czekać swoim fanom na kolejny film. Już 22 listopada w kinach pojawi się jego najnowsze dzieło, nominowana do Złotej Palmy "Młoda i piękna".

François Ozon, reżyser takich hitów jak "Basen" i "8 kobiet", udowodnił, że francuskie kino może cieszyć się dużą popularnością również poza granicami jego ojczystego kraju. Tym razem twórca postanowił pójść śladami "Sponsoringu" Małgośki Szumowskiej z Juliette Binoche w roli głównej.

Reklama

Jego "Młoda i piękna" porównywana jest przez zagranicznych recenzentów do wspomnianego filmu polskiej reżyserki, jak również głośnego "Ostatniego tanga w Paryżu" z Marlonem Brando i skandalizującej serii "Emmanuelle".

To opowieść o pięknej 17-latce, która z ułożonej córki z dobrego domu przeistacza się w świadczącą najbardziej wyrafinowane usługi seksualne ekskluzywną prostytutkę. W roli głównej zobaczymy niezwykle utalentowaną modelkę Marine Vacth. Jej uroda i talent wywarły na krytykach tak piorunujące wrażenie, że obwołali ją następczynią młodej Nastassji Kinski.

"Młoda i piękna" to dzieło docenione nie tylko ze względu na wysokiej klasy aktorstwo. Nowa produkcja Ozona znalazła się w ekskluzywnym gronie tytułów nominowanych do Złotej Palmy festiwalu w Cannes.

17-letnia Isabelle (Vacth) pochodzi z bogatej paryskiej rodziny. Podczas wakacyjnego wyjazdu z najbliższymi spotyka przystojnego Niemca, z którym przeżywa swój "pierwszy raz". Po powrocie do domu nic już nie jest takie jak przedtem. W krótkim czasie Isabelle z nieśmiałej dziewicy przeobraża się w gotową na wszystko luksusową prostytutkę.

Nastolatka starannie dobiera partnerów i każe im słono płacić za swoje usługi. Prowadzi podwójne życie. Jest przykładną studentką i panną z dobrego domu, a równocześnie zarabia duże pieniądze jako ekskluzywna call-girl. Jednak, w wyniku splotu okoliczności, pewnego dnia matka Isabelle odkryje szokujący sekret córki...

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Młoda i piękna | OCZ | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama