Reklama

Społecznicy, czyli gwiazdy pomagają charytatywnie

Marta Manowska

Marta Manowska - prowadząca programy "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium miłości" - zachęca innych do angażowania się w akcje społeczne. Na początku 2020 roku wzięła udział w kampanii "e-Polak potrafi". Dziennikarka zwraca uwagę na problemy osób starszych. Kobieta pokazuje, że wiek nie stanowi ograniczenia i zawsze jest szansa nauczenia się rzeczy, z którymi świetnie radzą sobie młodzi. Co więcej, prezenterka wspiera też Powstańców, doceniając ich wkład włożony w historię Polski. Manowska akcjami i przemyśleniami dzieli się na swoim Instagramie.

Reklama

Weronika Rosati

Weronika Rosati aktywnie działa na rzecz zapobiegania przemocy. Po własnych, bolesnych doświadczeniach, kiedy sama była ofiarą partnera i ojca swej córki, postanowiła założyć Fundację Siła Kobiety Weroniki Rosati. Organizacja ma na celu chronienie i uświadamianie innych kobiet. Aktorka uważa, że o problemie przemocy wciąż mówi się za mało, a wiele kobiet boi się walczyć o lepsze życie. Rosati odnalazła w sobie siłę i chce się nią dzielić z innymi poszkodowanymi, a także trafiać do osób odpowiednio wcześnie, by potencjalne ofiary mogły uniknąć tragicznych w skutkach zdarzeń.

Agnieszka Więdłocha

Agnieszka Więdłocha jest ambasadorką akcji #BohaterOn - ogólnopolskiej kampanii mającej na celu uhonorowanie i upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego. To także promocja historii Polski z okresu XX wieku. Aktorka bliżej związała się z tematyką wojenną za sprawą udziału w serialu "Czas honoru" (2008-2014), w którym wcielała się w Lenę Sajkowską - Polkę żydowskiego pochodzenia zakochaną w żołnierzu Armii Krajowej. Artystka aktywnie informuje o kolejnych działaniach na swoim profilu na Instagramie.

Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska wykorzystuje swoją rozpoznawalność, by nieść pomoc potrzebującym. Aktorka mocno angażuje się w akcje, dotyczące chorób nowotworowych. Stara się uświadamiać innych, jak bagatelizowanie różnych objawów może być tragiczne w skutkach. Na Instagramie często udostępnia informacje o osobach walczących z tą chorobą. W najnowszym poście pisze o tym, jak wiele osób w Polsce umiera na raka. Liczby przerażają. Zielińska podkreśla jak ważne są badania profilaktyczne, które niejednokrotnie pozwoliły na skuteczne pokonanie choroby.

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska to aktorka i aktywistka. Na Instagramie podejmuje społecznie ważne tematy. Nie godzi się na przejawy jakiejkolwiek dyskryminacji, na bestialskie traktowanie zwierząt. Stara się przekazywać swym obserwatorom treści nawołujące do wzajemnej tolerancji. Podkreśla, jak ważna jest walka o prawa kobiet. Została nagrodzona tytułem Inicjatorki Roku w konkursie Bizneswoman Roku przez swoje działania na rzecz kobiet - stała się ona inspiracją do podejmowania odważnych i czasami koniecznych czynów.

Joanna Krupa

Słynna modelka i jurorka "Top Model" od lat angażuje się w walkę na rzecz praw zwierząt. Modelka związana jest z organizacją PETA i wzięła udział w wielu kontrowersyjnych kampaniach społecznych. Na swoim Instagramie często porusza tematy związane z psami - podkreśla jak dużym problemem jest porzucanie pupili i zachęca do adopcji, która pozwala odrzuconym na nowo poczuć się kochanymi. Akcje z jej udziałem szokują, ale też docierają do szerokiego grona odbiorców. Fotomodelka nierzadko pozuje do zdjęć półnaga w objęciach swego czworonoga.

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka nie przechodzi obojętnie obok spraw społecznie ważnych. W 2014 roku została trzeci raz z rzędu uhonorowana "Gwiazdą Dobroczynności" za swoje zaangażowanie w niesieniu pomocy innym. Aktorka, podobnie jak Agnieszka Więdłocha, bierze udział w akcji #BohaterOn i na Instagramie informuje oraz nawołuje do otwierania się na wspieranie innych. Artystka stara się także zwracać uwagę na problemy dotykające dzieci. Sama otacza opieką ośrodki adopcyjne, o których dowiedziała się znacznie więcej za sprawą roli w filmie "1800 gramów", gdy wcielała się w kobietę szukającą nowych opiekunów dla maleństw pozbawionych rodzin.

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska, niemalże od początku swojej kariery, stara się szerzyć wiedzę o problemach ludzi na całym świecie. Jej autorski program "Kobieta na krańcu świata" obrazuje trudy życia osób z różnych części świata. Dziennikarka na swoim Instagramie próbuje przełamywać tematy tabu. Nawołuje do akceptowania siebie. Kobieta w 2017 roku wzięła udział w kampanii edukacyjnej "Medycyna na Krańcach Świata". Jej celem było kształtowanie postaw w zakresie profilaktyki oraz ochrony zdrowia turystów. Kobieta przywołuje historie osób inspirujących - takich, które pomimo przeciwności losu, uwierzyły w swą siłę i zapragnęły spełnić marzenia. To często jednostki pokrzywdzone przez choroby i wypadki.

Agata Młynarska

Agata Młynarska na przestrzeni lat angażowała się w liczne akcje i kampanie społeczne. Na Instagramie dzieli się z innymi swoimi poglądami i przemyśleniami. Szczególnie ważna jest dla niej tolerancja dla drugiego człowieka. Nie godzi się na dyskryminację i szerzącą się nienawiść. Stara się wspierać słabszych. Ponadto, dziennikarka zachęca też innych do pomagania potrzebującym.

Katarzyna Glinka

Katarzyna Glinka dołączyła do #AkcjiDonacji - kampanii marki Always i Polskiego Czerwonego Krzyża, która walczy z ubóstwem menstruacyjnym. Akcja ma na celu zwrócenia uwagi na nieustający problem, jakim jest nadal aktualny brak dostępu do artykułów higienicznych. Z tego powodu 1 na 6 polskich uczennic opuściła lekcję. Aktorka podkreśla, że jako osoba publiczna ma obowiązek dawania przykładu innym, by wspierać kobiety w potrzebie. Artystka na swoim Instagramie dodała zdjęcie z produktem Always i dołączyła długi, emocjonalny wpis, pokazując przy tym, jak ta akcja jest bliska jej sercu.


Autorka: Aleksandra Góra

 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama