Reklama

Spielberg przyspiesza

Steven Spielberg ("Złap mnie, jeśli potrafisz", "Terminal") postanowił powrócić do projektu, realizacją którego miał zająć się w ubiegłym roku. Prace na planie obrazu opowiadającego o wydarzeniach, które miały miejsce podczas olimpiady w Monachium w 1972 roku, rozpocząć mają się latem. Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 23 grudnia.

Film powstaje dla wytwórni Universal i DreamWorks.

Reklama

Nie potwierdziły się doniesienia, iż obraz będzie nosić tytuł "Vengeance" - projekt wciąż określany jest jako "niezatytułowany". Wszelkie szczegóły realizacji trzymane są w ścisłej tajemnicy.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku, pojawiły się nawet doniesienia, że zdjęcia do opowieści mają być realizowane we Wrocławiu.

Potem jednak realizację wstrzymano, a Steven Spielberg postanowił przerobić scenariusz historii.

Do Erica Rotha ("Forrest Gump") i Charlesa Randolpha ("Życie za życie") dołączył Tony Kushner ("Anioły w Ameryce").

Sam reżyser zajął się natomiast realizacją filmowej adaptacji powieści H.G. Wellsa, "Wojna światów". Ten obraz zadebiutować ma na ekranach światowych kin 29 czerwca.

Zaraz potem Steven Spielberg zamierza rozpocząć realizację filmu o monachijskiej olimpiadzie.

Olimpiada w 1972 roku w Monachium okazała się najbardziej tragiczną w historii sportu.

5 września ośmiu palestyńskich zamachowców wtargnęło do wioski olimpijskiej. Zażądali uwolnienia 200 uwięzionych Palestyńczyków i oddalenia się bez przeszkód z izraelskimi zakładnikami.

W wyniku akcji niemieckiej policji zginęło pięciu palestyńskich terrorystów, trzech obezwładniono. Od kul zamachowców zginęło dwóch izraelskich sportowców, a kolejnych dziewięciu zmarło od podłożonego ładunku wybuchowego.

Pomimo tych tragicznych wydarzeń postanowiono nie ulec presji i kontynuować Igrzyska Olimpijskie w Monachium.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Steven Spielberg | przyspieszanie | Monachium | film | spielberg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje