Reklama

Reklama

Sophia Loren i Jayne Mansfield: Kultowe zdjęcie. Gdyby wzrok mógł zabić

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć celebrytów w historii Hollywood – niesławne "spojrzenie kątem oka" (side-eye) włoskiej aktorki Sophii Loren, gdy z zazdrością wpatrywała się w inną wielką gwiazdę lat 60., Jayne Mansfield.

To jedno z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć celebrytów w historii Hollywood – niesławne "spojrzenie kątem oka" (side-eye) włoskiej aktorki Sophii Loren, gdy z zazdrością wpatrywała się w inną wielką gwiazdę lat 60., Jayne Mansfield.
Jayne Mansfield, Sophia Loren /Underwood Archives /Getty Images

Zdjęcie, które Joe Shere zrobił w 1957 roku na bankiecie w Romanoff w Beverley Hills, szybko stało się międzynarodową sensacją. Znalazło się na okładce każdej gazety w USA w późnych latach 50., a obecnie uznawane jest za "historyczne zdjęcie", a nawet symbol tamtych czasów w Hollywood.

Fotografia została wykonana na imprezie zorganizowanej na powitanie włoskiej aktorki, Sophii Loren w Hollywood, lecz to Jayne Mansfield skradła uwagę wszystkich, dzięki swojej sukience z głębokim dekoltem.

Reklama

"Gdyby wzrok mógł zabić" to odpowiedni podpis reakcji siedzącej obok niej Sophii Loren. Jak wspominała po latach, dokładnie tak się czuła. 

Sophia Loren i Jayne Mansfield: Próba przyćmienia?

Pokazanie się Jayne Mansfield bez stanika, w sukience z głębokim dekoltem na bankiecie zorganizowanym na cześć Sophii Loren zostało odebrane jako próba zastosowania taniego "chwytu reklamowego", aby zaprezentować siebie śmietance towarzyskiej Hollywood.

Sophia Loren w tamtych czasach szybko została uznana za nową seksbombę złotego wieku w Stanach Zjednoczonych. Wydawało się, że Jayne Mansfield pozazdrościła jej nagłej sławy i postanowiła ją przyćmić na jej własnym przyjęciu.

Włoska aktorka po latach wspomina:

Loren powiedziała, że chociaż przez całą noc w 1957 roku zapozowała do wielu innych zdjęć razem z Mansfield, na których wyglądała na uśmiechniętą, jej myśli były mocno skoncentrowane na tej sukience.

Sophia Loren: Fani proszą ją o autograf na kultowym zdjęciu!

Mimo że Sophia Loren ma na swoim koncie ponad 90 występów w kultowych filmach, znanych na całym świecie, fani często kojarzą ją tylko z Jayne Mansfield i tym niesławnym "spojrzeniem kątem oka".

W 2012 roku powiedziała "Vanity Fair", że przez długi czas niechętnie udzielała wywiadów z tego powodu.

Aktorka powiedziała również, że często jest proszona o autograf na kopii zdjęcia. Konsekwentnie odmawia.

Mansfield zginęła w wieku 33 lat w 1967 roku w wypadku samochodowym po krótkiej, ale pamiętnej karierze w Hollywood. Sophia Loren tymczasem działa od ponad 50 lat, a w 2020 roku wystąpiła w filmie Netflixa zatytułowanym "Życie przed sobą".

Zobacz też:

Klątwa Pasikowskiego? Miały długie nogi i niewinne spojrzenie

Dziecięca pornografia? Najbardziej kontrowersyjne filmy Netfliksa!

Johnny Depp może zarobić... 300 milionów dolarów! Niespodziewana oferta!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sophia Loren | Jayne Mansfield

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy