Reklama

Ślub gejów i papież Mahomet

Ślub gejów i papież o imieniu Mahomet - takie m.in. wątki pojawiły się w filmach animowanych, zaprezentowanych w czasie trwającego w Salerno na południu Włoch dwunastego festiwalu animacji.

O najbardziej kontrowersyjnych produkcjach napisał w sobotę, 12 kwietnia, dziennik "Corriere della Sera".

Reklama

Jednym z faworytów do nagrody kończącego się w niedzielę wielkiego międzynarodowego festiwalu był kanadyjski serial animowany pod tytułem "Rick&Steve, najszczęśliwsza para gejów na świecie".

Największa włoska gazeta zauważa, że animacja ta, przedstawiająca lalki zbudowane z klocków, otrzymała między innymi nominację w kategorii "film dla wszystkich grup wiekowych". Bohaterowie filmu w jednym z odcinków biorą ślub w kościele i mówią, że chcą mieć dziecko.

Niemałe emocje wzbudził na festiwalu w Salerno także pilotażowy odcinek filmu Marko Armspacha na temat surrealistycznych wydarzeń w Watykanie, kończących się wyborem papieża, który przyjmuje imię Mahomet.

W czasie przeglądu zaprezentowano także kontrowersyjny serial animowany dla dorosłych pod tytułem "Adult swim". Mediolański dziennik zwrócił uwagę na odcinek, w którym Teletubisie palą "trawkę".

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: geje | PAPIEZ | mahomet | ślub | papież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje