Reklama

Sława uczyniła z niego ćpuna. Co go uratowało?

Znany z roli w filmie "American Beauty" Wes Bentley przyznał, że w pewnym momencie stracił chęć do życia. Aktor przez osiem lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków.

Rola w nagrodzonym Oscarem "American Beauty" Sama Mendesa, gdzie wystąpił u boku Kevina Spacey'a i Meny Suvari, przyniosła mu ogromną popularność. 20-letni wtedy aktor nie udźwignął jednak ciężaru sławy i popadł w alkoholizm i narkomanię.

Reklama

Był uzależniony m.in. od kokainy i heroiny. Nasilający się nałóg przeszkodził mu w karierze. Bentley przyznał, że był w tak wielkiej depresji, że już chciał się poddać.

- Był taki moment, że nie miałem już na nic siły. Byłem odrętwiały i myślałem, że tak to się skończy, że niedługo umrę - powiedział w wywiadzie dla magazynu "People".

- Nie udźwignąłem swojej sławy. Szybko pojawił się duży strach i pozwoliłem mu przejąć nad sobą kontrolę. Zacząłem się zachowywać jak nie ja. Czułem się stłamszony przez tę gorszą część mnie samego - dodał.

Uzależnienie aktora nasiliło się po tym, jak jego najlepszy przyjaciel, Heath Ledger ("Tajemnica Brokeback Mountain") zmarł w 2008 roku w wyniku przedawkowania leków.

- Jego śmierć i to, że zostawił swoją córeczkę, Matyldę, silnie mnie wtedy poruszyły. To było jak wezwanie do otrząśnięcia się, na które jednak nie zareagowałem - stwierdził artysta.

Bentley przeszedł przez ręce kolejnych profesjonalistów, którzy pomagali mu wyjść z nałogu. Aktorowi w międzyczasie urodził się też syn, Charles. To tym dwóm czynnikom Bentley zawdzięcza swoją drugą szansę.

- Wiem, jak wygląda uzależnienie i nie chcę do tego wracać. Trzeźwy gość, oddany swojej rodzinie to bardziej ja, niż narkoman i alkoholik z przeszłości - wyznał.

Na dawne tory wróciła też kariera aktora. 32-latek niedawno dołączył do obsady "Igrzysk śmierci", oczekiwanej adaptacji powieści science-fiction w reżyserii Gary'ego Rossa.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wes Bentley | sławy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje