Reklama

Reklama

Selma Blair opowiedziała o uzależnieniu. Piła już od 7. roku życia

Selma Blair to gwiazda kina i telewizji, o której w ostatnich latach było głośno przede wszystkim ze względu na poważną chorobę, z jaką się zmaga. Aktorka w 2018 roku poinformowała fanów, że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Już wkrótce na rynku pojawi się jej autobiograficzna książka "Mean Baby: A Memoir of Growing Up”, w której nie tylko opowie o ostatnich zmaganiach, ale i powróci wspomnieniami do mrocznej przeszłości. Blair w książce zdradziła bowiem, że przez kilkadziesiąt lat zmagała się z alkoholizmem oraz traumą, spowodowaną wielokrotnymi gwałtami…

Upijała się jako kilkulatka

Kilka dni przed oficjalną premierą autobiograficznej książki, Selma Blair postanowiła zdradzić co nieco z jej treści na łamach magazynu "People". Aktorka po raz pierwszy postanowiła ze szczegółami opowiedzieć o swojej przeszłości i zdradzić wiele z jej mrocznych szczegółów.

Gwiazda wyznała, że uzależniła się od alkoholu w szokująco młodym wieku. Drobne łyczki popijała odkąd pamięta, a pierwszy raz upiła się, mając zaledwie... 7 lat! Blair wyjaśniła, że traktowała alkohol jako remedium na trudne emocje.

Po alkohol zaczęła sięgać od najmłodszych lat i początkowo głównie podczas święta Paschy (aktorka wychowywała się w rodzinie żydowskiej).

"Byłam wiele razy wykorzystana"

Reklama

O swoim regularnym sięganiu po butelkę Selma przez lata nie mówiła nikomu. W swoich wczesnych latach picia nie upijała się jednak na umór i nie wywoływała większych podejrzeń u otoczenia. Problem nasilił się, kiedy była nastolatką i zaczęła zajęcia w college’u.

Wtedy nie miała już żadnych oporów i piła na umór, co doprowadziło ją do kolejnej katastrofy. Gwiazda w swojej książce opisała szczególnie traumatyczne wydarzenie podczas wiosennych ferii, kiedy została zgwałcona po całym dniu upijania się. Wylądowała wówczas w łóżku z dwoma mężczyznami.

Aktorka dotychczas o swoich przerażających doświadczeniach opowiedziała jedynie terapeutce. Ostatnio dojrzała jednak do tego, by swoją historię przekazać światu.

Ostatecznie aktorce udało się pokonać nałóg. Od 2016 roku jest trzeźwa.

Selma Blair: Kariera

Blair znana jest ze swoich występów zarówno w telewizji, jak i w filmach. Karierę rozpoczęła w 1995 roku i już 4 lata później dostała główną rolę w serialu telewizyjnym "Zoe i przyjaciele". Międzynarodową sławę przyniósł jej natomiast występ w filmie "Hellboy".

Widzowie z pewnością kojarzą ją również ze "Szkoły uwodzenia", "Legalnej blondynki", czy "Kochaj i mścij się". Ostatni raz na ekranie pojawiła się dwa lata temu. Zagrała rolę Carol Young w filmowym romansie "After 2".

Zobacz również:

Uprawiali seks z nieletnią! Gwiazda "Doktora Strange'a" i jej mąż skazani za napaść seksualną

Rebel Wilson zdradziła zawodowe plany

Gwiazdy, które straciły dzieci. Kogo nie oszczędził los?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Selma Blair

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy