Reklama

Rusza strona internetowa Davida Lyncha

W piątek, 16 listopada, rusza oficjalna strona internetowa znakomitego amerykańskiego reżysera Davida Lyncha, twórcy takich przebojów, jak "Zagubiona autostrada", "Prosta historia", czy "Blue Velvet". Tego samego dnia na stronie www.davidlynch.com odbędzie się czat z reżyserem "Miasteczka Twin Peaks".

Możliwe, że niebawem David Lynch znów przyjedzie do Polski. Twórca został zaproszony przez organizatorów festiwalu Camerimage, którzy chcieliby, aby jego najnowszy film, dramat "Mulholland Drive", otworzył tegoroczną edycję festiwalu. Impreza rozpoczyna się na początku grudnia w Łodzi.

Reklama

Film "Mulholland Drive" cieszy się w USA dużym uznaniem zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Od dnia premiery, czyli 12 października, zarobił już ponad 3,5 miliona dolarów.

Obraz, określany jako "Twin Peaks" w wielkim mieście, jest - podobnie jak większość obrazów Lyncha - mroczną podróżą w głąb ludzkiej wyobraźni.

"Czuję, że ludzie rozumieją ten film, ale bardziej intuicyjnie niż intelektualnie. Jest pewien rodzaj wydarzeń abstrakcyjnych, które ludzie wyczuwają, lecz nie potrafią ich wyartykułować. Ten film jest bliski takiemu postrzeganiu rzeczywistości" - mówił o swym najnowszym filmie David Lynch, podczas tegorocznego festiwalu w Cannes.

"Mulholland Drive" wejdzie do polskich kin na początku 2002 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: David Lynch | Lynch | film | strona internetowa | David

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje