Reklama

Rusza festiwal w Gdyni

W poniedziałek, 10 września, rozpoczyna się XXVI Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku zaprezentowana zostanie rekordowa liczba filmów - w sumie 31, w tym aż 12 debiutów. W programie festiwalu znajdą się filmy dobrze już znane polskiej publiczności, premiery oraz pokaz specjalny nowego filmu Jerzego Kawalerowicza "Quo Vadis". Jak co roku, na festiwalu pojawią się największe gwiazdy polskiego kina. Widzowie spotkają się ze swymi ulubionymi aktorami i reżyserami.

Swój udział w imprezie potwierdzili już m.in. Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, Andrzej Chyra, Bogusław Linda, Alicja Bachleda-Curuś, Wojciech Marczewski, Juliusz Machulski, Iga Cembrzyńska, Marek Piwowski, Małgorzata Pieczyńska, Katarzyna Figura, Mateusz Damięcki, Wiktor Zborowski.

Reklama

Jak wygląda kondycja polskiego kina, będzie można przekonać się podczas festiwalowych projekcji. Po każdym pokazie będzie mierzona długość oklasków i w ten sposób zostanie wyłoniony najlepszy, zdaniem publiczności, film festiwalu.

Święto polskiego kina zakończy się w sobotę, 15 września. INTERIA.PL jest patronem medialnym festiwalu i codziennie na naszych stronach relacjonować będziemy wszystko to, co wydarzy się w Teatrze Muzycznym w Gdyni - miejscu konkursowych projekcji i konferencji prasowych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gdynia | festiwal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje