Reklama

Reklama

Rosyjskie kina nielegalnie wyświetlają amerykańskie produkcje

Kina w Rosji zaczęły masowo wyświetlać pirackie kopie filmów. W minionym tygodniu seanse takie odbyły się w 127 kinach - donosi "The Moscow Times".

Omawiany proceder dotyczy głównie małych kin. Wśród wyświetlanych nielegalnie filmów znalazły się m.in. takie hity jak: "Batman""Doktor Strange w multiwersum obłędu""Sonic 2: Szybki jak błyskawica", a także "To nie wypada".

Reklama

Dziennik donosi, że jeszcze miesiąc temu nielegalne kopie pokazywało "tylko" 16 kin. 

Rosjanie nie chcą oglądać rodzimych produkcji

Po ataku Rosji na Ukrainę największe wytwórnie filmowe (Universal Pictures, Warner Bros., Walt Disney Pictures, Sony Pictures i Paramount Pictures) zrezygnowały z dystrybucji swoich filmów w Rosji.  

W konsekwencji do czerwca frekwencja w rosyjskich kinach spadła o prawie 70 proc. - podaje "The Moscow Times". Aby wypełnić program, w niektórych kinach zaczęto pokazywać także rosyjskie telenowele. 

Przewodniczący Stowarzyszenia Właścicieli Kin Aleksiej Woronkow powiedział w rozmowie z dziennikiem, że nielegalne wyświetlanie amerykańskich produkcji jest podyktowane chęcią przetrwania i nie ma tu jego zdaniem mowy o znacznym zarabianiu na nielegalnych kopiach.  

"Nie mogę nawet potępiać kin za paranie się 'pokazami z torrentów'. Fala wyświetlania nielegalnych kopii rozwija się z tendencją wzrostową" - skomentował w rozmowie z dziennikiem. 

Zobacz też:

"Ennio": Zagraj to jeszcze raz, Ennio [recenzja]

"Głupcy": Splątane stany miłości [recenzja]

"Elvis": Magnetyzm, charyzma, talent, look [recenzja]

"Powodzenia, Leo Grande": Kino, które łamie seksualne tabu [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kino | Rosja | wojna w Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL