Reklama

Roman Polański i Emmanuelle Seigner w Polsce

Roman Polański i jego żona Emmanuelle Seigner przyjadą 18 lutego do Polski - poinformowała w czwartek, 30 stycznia, firma dystrybucyjna Kino Świat International. Francuska aktorka weźmie udział w polskiej premierze swego najnowszego filmu "Pozory i złudzenia", który 27 lutego Kino Świat wprowadzi do kin. 19 lutego w hotelu Bristol w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Seigner, wieczorem zaś uroczysta premiera filmu.

"Pozory i złudzenia" to thriller, który może nasuwać widzom skojarzenia z "Gorzkimi godami" Polańskiego (z Seigner w roli głównej).

Reklama

Bohaterką filmu jest Laura (Emmanuelle Seigner), striptizerka z nocnego klubu, która robi wyjątkowe wrażenie na jednym z gości. Przystojny i bogaty Marco (Philippe Torreton) proponuje jej małżeństwo. Laura postanawia porzucić dla niego dotychczasowe życie, ale wychodząc z klubu po ostatnim nocnym występie, ulega tragicznemu wypadkowi samochodowemu. W jego wyniku do końca życia pozostanie głucha i oszpecona bliznami.

Zakochany Marco nie opuszcza jej jednak w tragicznej sytuacji. Zabiera ją do swojej luksusowej rezydencji, pomaga w rehabilitacji i powrocie do normalnego życia. Krótko po tym pobierają się. Sześć lat później mały incydent w szkole, w który zamieszany będzie ich syn Jeannot (Clement Brilland), rzuci cień na życie ich rodziny, a także przeszłość i prawdziwe intencje Marco. Prywatne śledztwo doprowadzi Laurę do przerażającego odkrycia.

Przed pojawieniem się na planie filmowym Emmanuelle Seigner intensywnie przygotowywała się do swojej roli, m.in. uczyła się przez cztery miesiące języka migowego.

"Kiedy uczyłam się udawać, że jestem niesłyszącą, poszłam do laboratorium i poprosiłam o specjalny aparat. Nosząc go słyszałam, ale bardzo słabo. Zachowywałam się jak niesłysząca. Zależało mi na tym, aby wszyscy na planie traktowali mnie, tak jakbym naprawdę nią była. Niektórzy zwracali się do mnie za pomocą znaków. Dużo mi to dało" - powiedziała w wywiadzie po nakręceniu filmu.

Urodzona w 1966 roku w Paryżu Emmanuelle Seigner jako czternastolatka rozpoczęła karierę modelki. Pierwszą większą rolę filmową zagrała w 1985 roku w "Detektywie" Jean-Luca Godarda. Z Romanem Polańskim spotkała się na planie thrillera "Frantic" (1988). Artyści pobrali się rok później. Aktorka wystąpiła także w dwóch późniejszych produkcjach polskiego twórcy, obrazach "Gorzkie gody" (1992) i "Dziewiąte wrota" (1999).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: emmanuelle seigner | Roman Polański | aktorka | kino | świat | film | Roman | seigner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje