Reklama

Robert Więckiewicz: Te filmy aktora trzeba zobaczyć

Robert Więckiewicz ma na swym koncie wiele znakomitych ról

"Kler"

Kontrowersje związane z tym filmem Wojciecha Smarzowskiego sprawiły, że w kinach obejrzało go ponad pięć milionów widzów, co stanowi jeden z najlepszych wyników frekwencyjnych w historii polskiego kina. Więckiewicz wcielił się w nim w jedną z głównych ról, proboszcza ubogiej wiekskiej parafii, księdza Tadeusza Trybusa. Uczucie, jakim darzy swoją gospodynię Hankę (Joanna Kulig) staje się źródłem jego problemów.

"Ziarno prawdy"

Reklama

W drugiej ekranizacji cyklu powieści o prokuraturze Teodorze Szackim, w jego rolę w końcu wcielił się mężczyzna. Wcześniej na ekran przeniesione zostało "Uwikłanie", a rolę prokurator Agaty Szackiej zagrała Maja Ostaszewska. Szacki w wykonaniu Więckiewicza to mężczyzna elegancki, wykształcony i cyniczny. Zjawia się w Sandomierzu, by rozwiązać sprawę tajemniczej śmierci młodej kobiety, której zabójstwo wygląda na mord rytualny.

"Różyczka"

Znany literat Adam Warczewski (Andrzej Seweryn) wdaje się w romans z młodszą od siebie kobietą (Magdalena Boczarska). Nie wie, że Kamila, pseudonim "Różyczka", to tajna współpracownica tajnych służb PRL-u. Zbiera ona informacje o osobach z kręgu Warczewskiego, które wysyłają na Zachód informacje niezgodne z oficjalną propagandą. Uzupełnieniem miłosnego trójkąta, który jest motorem napędowym fabuły filmu, jest funkcjonariusz SB, kapitan Roman Rożek (Więckiewicz). Film Jana Kidawy-Błońskiego oparty został na fragmentach biografii Pawła Jasienicy.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Więckiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje