Reklama

Reklama

Robert Redford znowu o polityce

Robert Redford - w podwójnej roli reżysera i aktora - wraca na ekran po kilkuletniej przerwie. Film "The Company You Keep" to polityczny thriller, w którym u boku hollywoodzkiego gwiazdora występują m.in. Susan Sarandon, Nick Nolte, Shia LaBeouf i Anna Kendrick.

Scenariusz filmu napisał Lem Dobbs na podstawie powieści Neila Gordona z 2003 roku pod tym samym tytułem.

Film inspiruje się historią kontrowersyjnej, amerykańskiej, radykalnej grupy ruchu studenckiego Weather Underground. Grupa, która powstała w 1969 roku, znana była z organizowania demonstracji ulicznych i podkładania bomb w budynkach instytucji federalnych i korporacyjnych. Głównym motywem jej działania był sprzeciw wobec wojny w Wietnamie.

Bohaterem filmu "The Company You Keep" jest Jim Grant (w tej roli Robert Redford), samotny ojciec 11-letniej Isabel, obecnie prawnik, były członek radykalnej grupy Weather Underground. Mężczyzna od 30 lat żyje pod przykrywką, jest bowiem poszukiwany przez FBI za napad na bank i morderstwo.

Reklama

Po tym, jak jedna z gazet ujawnia historię jego podwójnego życia, Grant zmuszony jest do ucieczki. Postanawia odnaleźć swoją byłą kochankę, Mimi, jedną osobę, która może oczyścić jego imię, zanim znajdą go agenci FBI.

W 2002 roku powstał film dokumentalny pt. "The Weather Underground" o historii i działaniach grupy, który w roku 2004 został nominowany do Oscara.

Teraz tym tematem zajął się Robert Redford.

źródło: CNN Entertainment/x-news

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: film | Susan Sarandon | Anna Kendrick | Nick Nolte | Shia LaBeouf | YOU | Robert Redford

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy