Reklama

Przed premierą "Quo Vadis"

Rozpoczęła się wielka kampania reklamowa filmu Jerzego Kawalerowicza "Quo Vadis". Setki billboardów na ulicach w całym kraju, zwiastuny w kinach, wideoklip w telewizji, to dopiero początek. Już wkrótce pojawi się płyta do filmu z muzyką Jana A. P. Kaczmarka, a Poczta Polska wypuści 1 września serię znaczków z kadrami z planu.

Ale to nie wszystko. Jak wylicza Stanisław Zawiślińki, rzecznik prasowy filmu, będą także organizowane wystawy fotosów Krzysztofa Wojciewskiego i Piotra Bujnowicza oraz wystawa w Muzeum Narodowym "Wokół Quo Vadis".

Reklama

Z kolei w księgarniach pojawiło się sporo książek, które poprzedzają wejście filmu na ekrany. Można znaleźć kilka nowych wydań "Quo Vadis", m.in. kieszonkowe oraz takie, których okładki zdobią zdjęcia Winicjusza i Ligii, czyli Pawła Deląga i Magdaleny Mielcarz - odtwórców głównych ról. W księgarniach pojawiła się także książka Witolda Fillera "Quo Vadis - Od Nobla do Kawalerowicza". Będą jeszcze inne - wydawnictwo Skorpion zapowiada opowieść o kulisach powstawania filmu "Podróż z Quo Vadis", którą pisze rzecznik prasowy filmu Stanisław Zawiśliński - książka ukaże się już po premierze "Quo Vadis". Natomiast łódzkie muzeum kinematografii wyda pracę poświęconą scenografii do filmu Kawalerowicza.

Światową premierę filmu "Quo Vadis" zaplanowano na 30 sierpnia w auli Pawła VI w Watykanie. Tydzień później, równie uroczyście, film zostanie zaprezentowany widzom w Warszawie. Do kin w całej Polsce tytuł trafi 14 września.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Poczta Polska SA | kampania reklamowa | film | rzecznik prasowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje