Reklama

Reklama

Polański w Międzyzdrojach

Reżyser Roman Polański ("Pianista", "Oliver Twist", "Lokator") będzie gościem honorowym tegorocznego X Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach - poinformowali w środę, 29 czerwca, organizatorzy imprezy. Festiwal rozpocznie się w piątek, 1 lipca i potrwa trzy dni, a nie cztery - jak w ubiegłym roku.

Do Międzyzdrojów Polański przyleci w weekend. Szczegółowy plan jego pobytu na razie nie jest znany. Reżyser prawdopodobnie weźmie udział w spotkaniu z publicznością.

Jak powiedziała w środę, 29 czerwca, Kalina Kuriata-Białek z biura prasowego festiwalu, do Międzyzdrojów w tym roku przyjadą także m.in. aktorzy Barbara Krafftówna, Piotr Adamczyk i Wojciech Pszoniak, reżyser Jerzy Skolimowski oraz pisarz Janusz Głowacki.

Pierwsze piątkowe (1 lipca) imprezy festiwalu rozpoczną się przed południem, ale jego oficjalną inaugurację zaplanowano na późny wieczór. Wtedy to zostanie zaprezentowane autorskie widowisko plenerowe Jerzego Kaliny "Uczta Prometejska".

Reklama

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, w programie tegorocznego festiwalu nie znajdzie się projekcja włoskiego filmu "Karol - historia człowieka, który został papieżem", z Piotrem Adamczykiem w tytułowej roli.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Roman Polański | festiwal | impreza | Oliver Twist | film | Międzyzdroje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL