Reklama

"Pokolenie Ikea": Szybki seks, zero zobowiązań. Polski erotyk dla panów [zwiastun]

Szybki seks nigdy nie był bardziej dostępny - wiedzą o tym bohaterowie "Pokolenia Ikea", ekranizacji bestsellerowej książki o tym samym tytule, autorstwa Piotra C.. W dobie aplikacji randkowych wszystko jest na wyciągnięcie ręki - noc bez zobowiązań, realizacja fantazji, nowa kochanka, nowy partner. Tylko czy to wystarczy? O takim świecie, z dystansem i ironią, opowiada "Pokolenie Ikea". To kino erotyczne skupione na męskim bohaterze. Teaser właśnie trafił do sieci. Film w kinach od 3 marca 2023 roku.

"Pokolenie Ikea": Co to za film?

"Pierwszy raz o alfabecie kobiet usłyszałem w liceum. Każda litera to imię kobiety. Kolejność i ilość - bez znaczenia" - zaczyna swoją opowieść filmowy Piotr Czarny (Bartosz Gelner) z "Pokolenia Ikea". Jest pracownikiem kancelarii, który podczas studiów prowadził minimalistyczny tryb życia. Odbija to sobie teraz. Kiedy nie jest w kancelarii, jest na łowach. Jego swój wygląd i styl zapewniają mu powodzenie u kobiet. Jest w stanie poderwać niemal każdą kobietę i wykorzystuje to przy każdej okazji.

Reklama

Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga (Michalina Olszańska) - jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia - daje mu ultimatum.

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić - komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

- Najważniejszymi inspiracjami dla "Pokolenia Ikea" są filmy "Don Jon" (reż. Joseph Gordon-Levitt, 2013) i "Dziennik Bridget Jones" (reż. Sharon Maguire), które pod płaszczykiem płytkiej komercji i nasyconych kolorami obrazków ukryły przesłanie społeczne dotyczące związków. Twórczość Piotra C. obrazuje zmiany w relacjach damsko-męskich w Polsce na przestrzeni ostatnich lat - mówi reżyser Dawid Gral.

- Reżyser portretuje Czarnego z wyjątkową wrażliwością, humorem i przede wszystkim bez zbędnego moralizatorstwa. Jestem pewna, że "Pokolenie Ikea" przypadnie do gustu nie tylko fanom serii Piotra C., ale że odnajdą się w nim wszyscy, którym w dzisiejszych czasach wcale nie tak łatwo przychodzi mówienie o najważniejszym. O miłości - dodaje Monika Raj, producentka filmu.

- W tej historii najbardziej zależy mi na możliwości swobodnego rozmawiania o seksie, czy o tym, że wiele osób korzysta z aplikacji randkowych. Wydaję mi się, że to nie jest żaden temat tabu - w XXI wieku mówienie o tym, że ktoś lubi uprawiać seks, to nie jest nic złego - zapewnie Bartosz Gelner.

- Książka jest przede wszystkim satyrą na nasze pokolenie. To jest dla mnie najważniejszy element, dlatego tak staram się grać swoją postać - uzupełnia Michalina Olszańska.

W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk i - po raz pierwszy na wielkim ekranie - Adi Nowak.

"Pokolenie Ikea": Kim jest Piotr C.?

"Pokolenie Ikea" to ekranizacja bestsellerowej książki autorstwa Piotra C.. Pod tym pseudonimem artystycznym ukrywa się autor sześciu bestsellerowych powieści, w tym tej najbardziej kontrowersyjnej, publikowanej w odcinkach w miesięczniku Angora, która właśnie trafi na ekran. Autor nigdy nie ujawnił swojej tożsamości.

"Pokolenie Ikea" sprzedało się w ponad 150 tysiącach egzemplarzy, jest też na 32. pozycji w rankingu "Top 100 książek, które należy przeczytać" wg polskich internautów. Książki Piotra C. dwukrotnie nominowane były do bestsellerów Empiku - powieść "Brud" w 2016 roku oraz powieść "Gwiazdor" w 2020 roku. We wrześniu 2022 roku na rynku ukazała się najnowsza powieść Piotra C., pt. "Roman(s)".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokolenie Ikea

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy