Reklama

Po 2 latach nadal w cenie

Film "Jestem" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej walczy o nagrodę na francuskim festiwalu "Du Grain a Demoudre" - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

"Jestem" to film z 2005 r. Jego bohaterem jest chłopiec, który po ucieczce z domu dziecka, nie szukany przez nikogo, zostaje sam. Jego domem staje się stara barka przycumowana przy brzegu rzeki. W 2005 r. film "Jestem" zdobył Nagrodę Publiczności na festiwalu w Gdyni.

Reklama

"Choć od jego premiery minęły dwa lata, zainteresowanie tym filmem na świecie jest wciąż ogromne" - podkreślono w informacji PISF. Instytut dofinansował produkcję i zagraniczną promocję "Jestem". Obraz Kędzierzawskiej był już prezentowany na prawie 50 międzynarodowych festiwalach. W listopadzie obejrzy go m.in. publiczność festiwali w Bath, Belgradzie i Hawanie.

Francuski festiwal "Du Grain a Demoudre" odbywa się od 23 października w mieście Gonfreville-l'Orcher w Górnej Normandii. Potrwa do 31 października. Film "Jestem" będzie rywalizował m.in. z obrazami z Indii i Węgier.

Bardzo wysoko oceniany jest również najnowszy film Kędzierzawskiej, "Pora umierać", gdzie główną rolę zagrała Danuta Szaflarska. Był on najdłużej oklaskiwanym filmem na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Zdobył tam również Nagrodę Dziennikarzy. W polskich kinach można go oglądać od 19 października.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje