Reklama

Plotki z Cannes

Nie wszyscy przyjeżdżają do Cannes tylko po to, aby oglądać filmy. Dla wielu jest to przede wszystkim wydarzenie towarzyskie i rodzaj reklamy.

W środę ponaddźwiękowy samolot typu Concorde, zamieni się w czarterowy salon piękności, kiedy to z Nowego Jorku przyleci 25 najbardziej renomowanych modelek na świecie. Samolot z gwiazdami, wśród których znajdą się miedzy innymi: Laetitia Casta, Claudia Schiffer, Karen Mulder, Naomi Campbell, wyląduje na lotnisku w Nicei. W czwartek modelki uświetnią charytatywny wieczór galowy zorganizowany przez fundacje "AmFar", działającą na rzecz walki z AIDS.

Reklama

Z kolei Elton John, gwiazdor muzyki pop, zgodził się przyjechać do Cannes, by promować zegarki ze swoim wizerunkiem, wyprodukowane przez szwajcarskiego jubilera Choparda. Jubiler obiecał piosenkarzowi, że dochody ze sprzedaży zasilą jego fundację walki z AIDS. Elton John, który nie jest zagorzałym bywalcem Cannes, nie zgodził się jednak wejść po słynnych schodach, wiodących do Pałacu Festiwalowego.

Natomiast na świetny pomysł wpadli pracownicy amerykańskiego pawilonu przy bulwarze de la Croisette, w Cannes, którzy zainaugurowali ciekawą akcję: uczestnicy festiwalu, którzy nie korzystają z biletów lub zaproszeń na pokazy filmowe, mogą je zostawiać w specjalnej kasie. Za ten gest otrzymają bezpłatny bon na kawę lub inny napój. Natomiast po wolne bilety zgłaszać się mogą inni kinomani, którzy z chęcią wypełnią sale projekcyjne, często świecące pustkami.

Niezbyt ciekawa przygoda spotkała z kolei projektanta Paco Rabanne. Z powodu mgły na lotnisku w Nicei, słynny kreator mody, zmuszony był wylądować na lotnisku w Montpellier i dojechać do Cannes taksówką za 2.500 franków (około 500 dolarów!). Paco Rabanne nie miał innego wyjścia, musiał zdążyć bowiem na wieczór charytatywny Stowarzyszenia "Clan Destin" , gdzie miał być honorowym gościem.

AFP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samolot | plotki | Cannes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje