Reklama

Reklama

P. Jackson zmienia kompozytora

Na 7 tygodni przed planowaną premierą remake'u "King Konga", reżyser Peter Jackson zrezygnował z muzyki przygotowanej do filmu przez Howarda Shore'a , który współpracował z reżyserem przy "Władcy pierścieni". Jackson w ostatniej chwili zdecydował, że wykorzysta w "King Kongu" muzykę Jamesa Newtona Howarda.

Howard Shore był laureatem Oscara za pierwszą i trzecią część tolkienowskiej trylogii Jacksona. Kompozytor pracował nad ścieżka do "King Konga" od czasu ukończenia prac nad "Władcą Pierścieni: Powrotem króla".

"Podczas ostatnich tygodni Howard i ja doszliśmy do wniosku, że mamy różne wizje tego, jak powinna wyglądać muzyka do King Konga" - powiedział Jackson.

"Zamiast marnować czas na kłótnie, postanowiliśmy pozwolić innemu kompozytorowi skomponować muzykę" - dodał Jackson.

Reklama

Wybór padł na Jamesa Newtona Howarda, autora muzyki do "Szóstego zmysłu" i filmu "Batman - Początek". Jego piosenki i kompozycje do filmów otrzymały w sumie sześć nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, m.in. za filmy: "Osada", "Książę przypływów""Ścigany".

Shore, z którego usług zrezygnował Jackson, niedawno znalazł się sytuacji swojego następcy. Kiedy z napisania muzyki do "Gangów Nowego Jorku" zrezygnował Elmore Bernstein, Shore "wskoczył" na jego miejsce, by napisać ścieżkę do filmu Martina Scorsese.

Premiera filmu Jacksona zaplanowana jest na 14 grudnia 2005.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje