Reklama

Reklama

Oscary 2006 bez przecieków?

Koncernowi Walta Disney'a bardzo zależy na tym, aby żaden z jego filmów przesłanych do członków Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznającej Oscary, nie pojawił się "przedpremierowo" w Internecie. W tym celu filmy wytwórni zostaną zabezpieczone systemem antypirackim i będzie je można oglądać jedynie za pomocą specjalnych odtwarzaczy DVD.

Przypomnijmy, że w latach ubiegłych niektóre filmy Disney'a przesłane do członków Akademii, pojawiały się niedługo potem w internecie. Wytwórnia chce w tym roku uniknąć takiej sytuacji.

Dlatego propozycje zgłoszone przez nią do przyszłorocznych Oscarów, maja być dystrybuowane na specjalnie zmodyfikowanych płytach DVD, które będzie można oglądać jedynie w odpowiednio zabezpieczonych odtwarzaczach, wyprodukowanych przez firmę Cinea.

Firma dostarczy ponadto wszystkim jurorom specjalne odtwarzacze - każdy członek Akademii otrzyma także indywidualny kod autoryzacyjny (dopiero po jego podaniu możliwe będzie obejrzenie filmu).

Reklama

"Wydaje nam się, że to poważny krok w stronę ograniczenia zjawiska piractwa" - powiedział Dennis Rice, odpowiedzialny w firmie Disney za przekazywanie filmów członkom Akademii.

Disney jest na razie jedyną firmą, która zapowiedziała udostępnienie filmów jurorom na zabezpieczonych płytach DVD.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oscary | filmy | DVD | Disney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje