Reklama

Oscar Wilde według Olivera Parkera

Reżyser Oliver Parker, twórca głośnego "Otella" z Laurencem Fishburnem w tytułowej roli, który ma już na swoim koncie adaptację sztuki Oscara Wilde'a, a mianowicie "Idealnego męża", przygotowuje ekranizację kolejnej komedii słynnego angielskiego dramaturga, pisarza i poety. Tym razem Parker sięgnął po sztukę "The Importance of Being Earnest" ("Brat marnotrawny"), a do udziału w filmie zaprosił gwiazdy światowego kina. Film miał być zrealizowany już w tym roku, ale problemy budżetowe sprawiły, że produkcja została przesunięta.

W komedii już zgodzili się wystąpić: Rupert Everett ("Układ prawie idealny", "Idealny mąż"), Judi Dench ("Czekolada", "Zakochany Szekspir"), Colin Firth ("Dziennik Bridget Jones", "Angielski pacjent") oraz Reese Witherspoon ("Legally Blonde", "Mały Nicky").

Reklama

Parker przyznał w niedawno udzielonym wywiadzie, że liczy się z prawdopodobieństwem krytyki sposobu, w jaki potraktuje materiał literacki. Sztuka "The Importance of Being Earnest" ("Brat marnotrawny") jest bowiem powszechnie znana i lubiana.

"Jestem zmuszony podejmować decyzje, których rezultaty wielu osobom się nie spodobają" - stwierdził reżyser. "Ja także odczuwam frustrację, kiedy widzę na ekranie, jak sens sztuki literackiej, który uważam za prawdziwy i jedyny, zostaje całkiem zmieniony przez film. To cena zawodu filmowca" - dodał twórca.

"Brat marnotrawny" pojawi się na ekranach światowych kin w 2002 roku. Tymczasem polscy widzowie już od 17 sierpnia będą mogli oglądać poprzednią produkcję Olivera Parkera, komedię "Idealny mąż".

Ananova

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Oliver Parker | \ Film | Oscary | brat | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje