Reklama

Ogłoszono nominacje do Empire Awards

Film "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" dominuje w liczbie nominacji do nagród Empire Awards, przyznawanych przez znany brytyjski magazyn branżowy. Na swych ulubieńców głosują czytelnicy "Empire" wybierając najlepsze filmy i aktorów. "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia" nominowany jest w ośmiu kategoriach.

Obraz Petera Jacksona walczy o nagrody w najważniejszych kategoriach: "Najlepszy film", "Najlepszy aktor" i "Najlepszy reżyser".

Reklama

Dziecięcy bohaterowie przeboju "Harry Potter i kamień filozoficzny", Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson nominowani są za najlepszy debiut ubiegłego roku.

Szansę na nagrodę dla najlepszego brytyjskiego aktora ma Hugh Grant, a najlepszą aktorką może zostać Renee Zellweger, oboje nominowani za kreacje w filmie "Dziennik Bridget Jones".

Uroczysta ceremonia wręczenia Empire Awards odbędzie się 7 lutego w londyńskim hotelu Dorchester.

Oto pełna lista nominowanych:

Najlepszy debiut:

Daniel Radcliffe / Rupert Grint / Emma Watson - "Harry Potter i kamień filozoficzny"

Billy Boyd / Dominic Monaghan - "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

Orlando Bloom - "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

Sharon Maguire - "Dziennik Bridget Jones"

Keira Knightley - "Bunkier"

Najlepsza brytyjska aktorka:

Olivia Williams - "Lucky Break"

Helena Bonham-Carter - "Planeta małp"

Kate Winslet - "Enigma"

Rachel Weisz - "Mumia powraca"

Catherine Zeta Jones - "Traffic"

Najlepszy brytyjski aktor:

Hugh Grant - "Dziennik Bridget Jones"

Sean Bean - "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

Ewan McGregor - "Moulin Rouge"

Tim Roth - "Planeta małp"

Sir Ian McKellen - "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

Najlepszy brytyjski film:

"Mike Basset: England Manager"

"Dziennik Bridget Jones"

"The Parole Officer"

"Enigma"

"Lucky Break"

Nagroda Independent Spirit Award:

Jean Pierre Jeunet - "Amelia"

Gael Bernitz - "Amores Perros"

Terry Swigoff - "Ghost World"

Alejandro Amenabar - "Inni"

Najlepsza aktorka:

Renee Zellweger - "Dziennik Bridget Jones"

Nicole Kidman - "Moulin Rouge"

Frances O'Connor - "Sztuczna inteligencja"

Audrey Tautou - "Amelia"

Nicole Kidman - "Inni"

Najlepszy aktor:

Elijah Wood - "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

Viggo Mortensen - "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

Billy Bob Thornton - "Człowiek, którego nie było "

Benicio Del Toro - "Traffic"

Haley Joel Osment - "Sztuczna inteligencja"

Najlepszy reżyser:

Peter Jackson - "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

Baz Luhrmann - "Moulin Rouge"

Steven Spielberg - "Sztuczna inteligencja"

Steven Soderbergh - "Traffic"

Cameron Crowe - "U progu sławy"

Najlepszy film:

"Inni"

"Władca pierścieni: Drużyna pierścienia"

"Sztuczna inteligencja"

"Harry Potter i kamień filozoficzny"

"Moulin Rouge"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje