Reklama

Reklama

Nowy Festiwal: Filmy Świata

W listopadzie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu "Filmy Świata Ale Kino!". W programie imprezy znajdą się filmy z Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Pokazy filmów odbędą się w dniach 17-24 listopada w Warszawie, a następnie w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

"Ideą festiwalu Filmy Świata Ale Kino! jest odkrywanie sztuki filmowej, która wiarygodnie (niekoniecznie realistycznie) portretuje inne kultury - przybliżanie kina spoza potocznie rozumianego Świata Zachodniego" - piszą organizatorzy.

W programie pierwszej edycji festiwalu znajdzie się 15 pełnometrażowych filmów fabularnych zrealizowanych przez twórców spoza tzw. Świata Zachodniego - 15 wypowiedzi filmowców na temat swojej kultury i otaczającej ich rzeczywistości.

Pokazy filmów odbędą się w dniach 17-24 listopada w Warszawie (kina Muranów i KINO.LAB), a następnie w Krakowie (Kino pod Baranami), Poznaniu (Kino Pałacowe) i Wrocławiu.

Reklama

Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi znawcami tematyki prezentowanej w filmach.

Organizatorami festiwalu jest kanał filmowy Ale Kino! oraz Agencja Promocji Mańana Mańana we współpracy z Ambasadą Francji w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama