Reklama

Reklama

Nowa piosenka Fisza Emade Tworzywo w zwiastunie "Sług bożych"

Już 16 września do kin wejdą "Sługi boże" z Bartłomiejem Topą, Julią Kijowską i Małgorzatą Foremniak. Premiera kryminału odbędzie się tuż przed jego pokazami na Festiwalu Filmowym w Gdyni w ramach konkursu głównego. Już teraz dostępny jest jednak wyjątkowy materiał - nowa piosenka Fisza Emade Tworzywo, "Biegnij dalej sam", która premierowo znalazła się w drugim zwiastunie filmu.

Jedną z głównych ról w "Sługach bożych" gra Małgorzata Foremniak

Mariusz Gawryś, reżyser i współautor scenariusz, tak mówi o filmie: To historia kryminalna. Mamy dwójkę bohaterów i śledztwo, którego ważnym elementem są służby specjalne, Bank Watykański i tajemnicze morderstwa kobiet. Bohaterowie, próbują rozwikłać zagadkę, dotykają bolesnych tajemnic swojego życia. Można powiedzieć, że komisarz Warski, polski policjant, i Ana Wittesch, policjantka z Berlina, to taka para, w której mężczyzna jest po przejściach, a kobieta z przeszłością.

Głównym bohaterem filmu jest bezkompromisowy komisarz, którego gra Bartosz Topa. Na ekranie partneruje mu Julia Kijowska. "Dostałam propozycję zagrania w tej opowieści innej bohaterki, ale od początku bardzo interesowała mnie historia tajemniczej Any Wittesch. Nie do końca wiadomo, dlaczego przyjeżdża do Polski i jaką ma motywację. Podobała mi się dziewczyna, która się kręci w tej historii, niewiele mówi, niewiele o niej wiemy, a potem okazuje się, że jest kluczowa dla intrygi - opowiada aktorka.

Reklama

W filmie zobaczymy też Małgorzatę Kożuchowską.

- Wcielam się w postać Joanny Stanisz, policyjnej psycholog, która ma pomóc komisarzowi Warskiemu. Problem komisarza polega na tym, że w skrajnych sytuacjach zbyt często wybiera rozwiązania, w których giną ludzie - wyjaśnia aktorka. - Praca na planie nie należy do najłatwiejszych - zdjęcia są wyzwaniem. Moja postać jest podtapiana, molestowana, musi walczyć wręcz, miałam również odważne sceny erotyczne. Dosyć skrajne zadania aktorskie do wykonania - dodaje Foremniak.

Od 25 sierpnia w księgarniach dostępna jest również książka "Sługi boże" autorstwa Adam Formana.

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie.

Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sługi boże

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy